Wiceprezydent Wojciechowicz do odstrzału?
Zmodyfikowano: 18-04-2015

Nerwowa atmosfera jaka udzieliła się w partii rządzącej w związku z katastrofalną kampanią wyborczą Komorowskiego, sprawia, że podczas przygotowań do wyborów parlamentrnych dochodzi do wewnątrzpartyjnych tarć i roszad. 

Jedną z ofiar przedwyborczych przetasowań ma zostać (jak donoszą dobrze poinformowane media) Jacek Wojciechowicz. Jak do tej pory wiceprezydent odpowiedzialny za inwestycje i transport mocno trzymał się na swoim stołku, teraz Prezydent Hanna Gronkiewicz - Walz, chce się go pozbyć, aby zrobić miejsce na tzw. "wymianę pokoleniową". Dodatkowo Wojciechowiczowi zaszkodziła afera żoliborska, upierając się przy kandydaturze, swojego dobrego znajomego Krzysztofa Bugli na stanowisko burmistrza Żoliborza, podczas, gdy jego przełożona (HGW) miała odmienne zdanie w tym temacie. Dodatkowo w ocenie platformianego środowiska skupionego wokół ratusza, Wojciechowicz się wypalił i zbyt konserwatywnie podchodzi do zarządzania miastem. Młode wilki, których głos coraz wyraźniej słychać w warszawskich strukturach doprowadziły do  pozbycia się przez partię w poprzedniej kadencji dwóch burmistrzów. Z powodu słabych ocen wśród młodych działaczy PO burmistrzem Białołęki przestał być Jacek Kaznowski (rocznik 1953), a potem burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski (rocznik 1952).

Pozycja Wojciechowicza w partii nadal jest dość silna, jedyną możliwścią pozbycia się go z ratusza będzie umieszczenie jego nazwiska na liście do Sejmu. W takiej sytuacji osoby mocno utożsamiane z Wesołą na liście platformy byłoby już dwie Ligia Krajewska (kojarzona przede wszystkim ze szeroko społecznie krytykowaną i zdecydowanie nieudolną reformą szkolnictwa) oraz Jacek Wojciechowicz. Jeżeli plan młodych wilków dojdzie do skutku, to również po jakimś czasie struktury platformiane zaczną pozbywać się "ludzi Wojciechowicza" z samorządowych struktur, a jak wiadomo od wielu lat pod parasolem wiceprezydenta kolejną kadencję rządzi burmistrz Wesołej Edward Kłos. 

 

 

Komentarze

beata - 2015-05-01 07:44:33
Dosyć tych wesołych konspiracj i kolesiostwa.
obserwator - 2015-04-25 21:26:12
Dosyć PO i w związku z tym mobbingu w Wesołej.
zmęczonyPO - 2015-04-18 15:02:16
A niech te dziady, które nieudolnie rządzą Wesołą ktoś rozpędzi na 4 wiatry. Od razu widać ze Kłos jest z Wesołej Centrum bo tam wszystkie drogi zrobione i kanalizacje itp. a dla mieszkańców Groszówki, Starej Miłosny czy Zielonej po trochu coś zrobią na odczepnego. Teraz niech wejdzie ktoś młody, energiczny a nie te stare dziadki leśne
Tadeusz - 2015-04-18 12:19:35
Czy z tego powodu Burmistrzowi Kłosowi zrobiono kompleksową kontrolę pracy Urzędu. Czyzby parasol ochronny nad urzędem dzielnicy Wesoła zaczyna się zamykać? A może jest to forma nacisku na pana Wojciechowicza bądź co bądź przyjaciela pana Kłosa,by zgodził sie zrezygnowac ze stanowiska i skorzystać z oferty młodego wilka wiceprezydenta Józwiaka.

Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS