Sześciolatki coraz częściej powtarzają klasę
Zmodyfikowano: 15-04-2015

Największe kłopoty na początku edukacji mają najmłodsi uczniowie. Wynika to z ich niedojrzałości emocjonalnej. Oni też najczęściej zostają na drugi rok w pierwszej klasie. I zwykle wychodzi im to tylko na dobre.

Widać wyraźną tendencję wzrostową: w 2009 r. repetowało klasę 0,9 proc. pierwszoklasistów, a w 2013 r. było ich już 1,2 proc. Eksperci uspokajają: liczba dzieci, które zostają na drugi rok, osiągnęła ten sam poziom co w latach przed wprowadzeniem reformy. Ale nie zmienia to faktu, że społecznemu odbiorowi reformy to nie sprzyja.

W 2009 r. resort edukacji obniżył wiek szkolny. Rodzice sami decydowali, czy chcą wysłać 6-latka do szkoły. Na ten krok zdecydowało się tylko kilka procent. W efekcie w pierwszych klasach znalazły się głównie siedmiolatki. Bez problemu poradziły sobie z nową podstawą programową, która była szyta pod młodsze dzieci. Bo Ministerstwo Edukacji jednocześnie obniżyło wymagania na początkowym etapie nauczania.

gazetaprawna.pl

Komentarze

Lolek - 2015-04-15 13:58:22
Łapy precz od naszych dzieci!!! Na swoich eksperymentujcie pie....ne lemingi.

Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS