Ogłoszenie Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska
Zmodyfikowano: 09-04-2015

                                    SZANOWNI MIESZKAŃCY DZIELNICY WESOŁA m. st. WARSZAWY

Minął rok od wprowadzenia nowego systemu gospodarowania odpadami, 20 kwietnia 2015r. o godz. 14-tej odbędzie się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska, na którym będzie omawiany temat dotyczący stanu utrzymania czystości w naszej Dzielnicy w kontekście gospodarki odpadami. W związku z tym proszę o Państwa uwagi, sugestie, opinie oraz Państwa ocenę zarówno nowego systemu jak i firmy LEKARO, która na naszym tereniewykonuje tę usługę. Państwa opinie, uwagi i sugestie będą omówione na posiedzeniu Komisji a następnie przekazane Zarządowi Dzielnicy. Na Państwa opinie oczekuję na stronie piswesola.pl w komentarzach. Można również zgłaszać bezpośrednio do mnie telefonicznie (602 287 308) lub drogą mailową krystynaszyszko@wp.pl lub pisemnie złożyć w Wydziale Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Dzielnicy (dla Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska).

Z góry dziękuję za współpracę.

Z wyrazami szacunku Krystyna Szyszko

Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska

Komentarze

mieszkanka Starej Miłosnej - 2015-04-16 07:50:36
Przede wszystkim ta cała ustawa oraz regulacje m.st. Warszawy są niezgodne z konstytucją, Dlaczego PiS się tym nie zajmie? Dlaczego Ci co mieszkają w domku jednorodzinnym mają płacić więcej od tych co mieszkają w bloku? Przecież jest to nierówne traktowanie wobec prawa. Mieszkam w domku , część odpadów kompostuję, cześć oddaję na PCK (odzież), używam torby wielorazowej na zakupy. Produkuję zdecydowanie mniej śmieci niż Ci co tego nie robią.
Sama znam osobę, która posiady 3 mieszkania w Warszawie i 2 z nich wynajmuje. Opłaty za śmieci wnosi tylko od jednego mieszkanie. Osoby najmujące nie płacą za śmieci. To jest równe traktowanie wobec prawa?
Poza tym różnica w opłatach za odpady segregowane i niesegregowane jest tak niewielka, ze wiele osób mówią że się to nie opłaca. Bo rzeczywiście segregowanie odpadów zajmuje dużo czasu.
Ponadto dlaczego odpady segregowane odbierane są tylko raz w miesiącu? A jak się zapomni wystawić kosz to trzeba czekać kolejny miesiąc. To skandal. Naprawdę mam więcej spraw na głowie, niż pamiętanie o śmieciach.
mieszkanka Wesołej - 2015-04-16 07:40:24
Chciałabym się dowiedzić ile z pieniędzy jakie wpłacają mieszkańcy Warszawy za śmieci trafia do Lekaro a ile do pośrenika tj urzedników Warszawy?
jaaaaa - 2015-04-15 19:20:02
1) Zdecydowanie za drogo. Różnica opłat pomiędzy segregowanymi a niesegregowanymi opłatami bardzo niewielka. Nie zachęca do segregowania osób, które nie są zdecydowane jeszcze na taki sposób "pozbywania" się odpadów. Firma lekaro, przecież zarabia na segregowanych odpadach zatem otrzymuje podwójnie za te surowce.
2) Worki nie sa dostosowane do ciężaru odpadów często się przerywają. Lepiej aby firma dostarczyła pojemniki, na segregowane odpady dla mieszkańców domów jednorodzinnych.
3) Odpady segregowane odbierane raz na miesiąc - to kpina. Mieszkając w domu jednorodzinnym mam zawsze więcej odpadów segregowanych niż komunalnych.
4) odbiór wielko gabarytowych śmieci nie zawsze jest dokonywany w terminie ustalonym z firmą lekaro.
Mieszkaniec Wesołej - 2015-04-14 12:10:29
Ta ustawa to dykryminacja rodzin wielorodzinnych, im więcej dzieci tym wiecej płacisz. Poliyka anty prorodzinna !!!

I dlaczego osoby mające domek jednorodzinny muszą więcej płacić niż osoby z domów wielorodzinnych to tez dykryminacja
Mieszkanka Starej Miłosnej Matka dwójki dzieci - 2015-04-14 12:06:44
Uważam, że opłaty dla rodzin z dziećmy mieszkającymi w domu jednorodzinnym są niewspółmierne wyższe dla takich samych rodzin, które mieszkaja w bloku. Nie wiem dlaczego mam płacić az 72 zł, a inni nieco ponad 30 zł tylko dlatego ze mieszkam w domu. Pragnę zauwazyć, że na ogrodzie mam kompost i znaczną część śmieci biologicznych wyrzycam właśnie tam. W mieszkaniach nie jest to możliwe. Czyli produkuję mniej śmieci. Ponadto poprzednia firma dawała worki, ta niestety nie co prowadzi do dodatkowaych kosztów

Patrycja - 2015-04-14 11:33:59
Fatalna jakość worków na odpady segregowane suche, brak worków na odpady komunalne (poprzednia firma, której zresztą płaciłam mniej niż obecnie płacę za śmieci do urzędu, dostarczała worki zarówno na odpady segregowane jak i niesegregowane i o wiele lepszej jakości, bardziej trwałe i większe). Odbiór odpadów segergownaych raz w miesiącu to zdecydowanie za rzadko, a jeszcze jak w danym dniu wypadnie święto to firma ustala termin późniejszy, skutkiem czego góra śmieci czeka miesiąc lub dłużej. Mimo, że odpadów segregowanych mam o wiele więcej niż komunalnych to jednak odbiór odpadów komunalnych raz na dwa tygodnie to także zdecydowanie za rzadko. W wielu krajach europejskich m. in. w Wielkiej Brytanii, odpady odbierane są raz w tygodniu.
POnadto cena za odbiór odpadów jest za wysoka. Dlaczego mam płacić za odpady segregowane skoro po piersze odpady organiczne nie trafiają do Lekaro bo są kompostowane u mnie na działce, po drugie gdzie indziej neiktóre odpady np. papier, butelki plastikowe, szkoło odbierane są za darmo? A niektóre firmy nawet płacą jeśli się je dostarczy.

Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS