Skutki 8 lat rządów ekipy Tuska i Komorowskiego: tylko 17 na 100 Polaków nie myśli o emigracji
Zmodyfikowano: 07-04-2015

Według danych opublikowanych przez sondażownie Millward Brown, już tylko 17 na 100 Polaków nie myśli o emigracji z kraju. Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości, że jest to efekt blisko 8 lat nieudolnych rządów ekipy Platformy Obywatelskiej, podczas których patologia goniła patologię, co chwila uchwalane były ustawy utrudniające życie zwykłym ludziom, a "zielonej wyspy" jak nie było tak nie ma.

 

Życie w Polsce wymaga poświęcenia. Korupcja władzy, nepotyzm, kumoterstwo, układy, a do tego skomplikowane i niejasne prawo, wysokie podatki, biurokracja, brak poczucia bezpieczeństwa - to szara codzienność, na którą natknąć się może tutaj zwykły człowiek. Ekipa Platformy Obywatelskiej miała blisko 8 lat by cokolwiek zmienić. Nie dość, że nie zrobili nic, to jeszcze pogłębili negatywne zmiany. Aferalność ich rządów jest niespotykana. Co chwila dowiadujemy się o nowym przekręcie na koszt podatników. Pod tym względem nie powinno nas dziwić, że tylko 17 na 100 Polaków nie myśli o wyjeździe zagranicę.

 

Kilka lat temu obiecywano nam, że staniemy się "drugą Irlandią", a ludzie zaczną wracać z emigracji. W jak niewielkim stopniu tę obietnice zrealizowano niech świadczy fakt, że w 2014 roku oficjalnie poza granicami naszego kraju przebywało 2,2 mln Polaków (nieoficjalnie mówi się, że mogło to być nawet 4 miliony). Polska, jako kraj o naprawdę sporym potencjale gospodarczym i rozwojowym, staje się w niektórych kategoriach światowym skansenem. Obecna władza – prawdopodobnie celowo i z premedytacją – nie wykorzystuje możliwości jakie posiadamy, a jeżeli już coś robi, to tak, aby przy okazji rozwalić połowę firm, które uczestniczą w danym przedsięwzięciu modernizacyjnym (przykład budowy autostrad). Niestety, póki rządzi układ, którego spoiwem są ludzie wywodzący się z PRL, a obecnie reprezentowani przez ekipę powiązaną z Tuskiem, Kopacz i Komorowskim, nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec zmianie na lepsze.

niewygodne.info.pl
   

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS