Mariusz Kamiński skazany na 3 lata więznienia na walkę z korupcją
Zmodyfikowano: 31-03-2015

Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście skazał wczoraj posła Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA, na 3 lat więzienia za to, że bezwzględnie walczył z rozpanoszoną korupcją w Polsce! Ten wyrok jest wręcz kuriozalny, gdyż większość aferzystów bryluje na salonach i robi sobie zdjęcia z prezydentem, natomiast skuteczny "szeryf" musi walczyć w sądzie o swoje dobre imię. Wyrok nie jest prawomocny i Mariusz Kamiński już zapowiedział apelację.

Jeśli ktoś miał jeszcze złudzenia, co do praworządności i niezawisłości sądów w Polsce, to z pewnością wczorajszy wyrok powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. Skazanie na więzienie posła największej partii opozycyjnej za to, że chciał oczyścić kraj z wszelkiej maści oszustów wskazuje, co partia rządząca chce przekazać narodowi: Każdy, kto odważy się podnieść rękę na korupcję  i patologie III RP niech wie, że "niezawisłe sądy" będące na usługach władzy mogą mu tę rękę odciąć!

Głównym powodem skazania posła jest metoda w jaki sposób udowodnił winę bohaterom w aferze gruntowej. Zastosowano wobec nich kontrolowane wręczenie łapówki w zamian za pomoc w odrolnieniu ziemi. Zdaniem sądów tak nie można robić, ponieważ każdy kto ściga przestępców z najwyższej półki sam powinien iść siedzieć. Nie wolno też sprawdzać, czy ktoś prominentów III RP, w zamian za korzyść majątkową, jest w stanie ustawić przetargi czy "załatwić" np. brak kontroli skarbowej. Sprawa ta po raz drugi trafiła na wokandę, pierwszy  sąd, ten  stwierdził, że w działaniach byłego szefa CBA nie znajduje cech przestępstwa i umorzył całe postępowanie. Taki wyrok nie był satysfakcjonujący i po raz drugi została sprawa wywleczona, co ciekawe tuż przed wyborami prezydenckimi. Oczywiście orzekał inny, odpowiedni skład sędziowski. Interpretacja faktów była do tego stopnia "prawomyślna", że sędzia Łączewski postanowił wymierzyć Kamińskiemu karę wyższą niż wnosiła prokuratura, tj. 3 lat bezwzględnego więzienia.

 

 

 

 

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS