100 dni Hanny Gronkiewicz - Walz
Zmodyfikowano: 23-03-2015

Politycy i radni  Prawa i Sprawiedliwości podsumowali 100 dni obecnej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz. Kontrkandydat HGW o fotel prezydenta Warszawy - Jacek Sasin, który obiecał Warszawiakom, iż będzie bacznie przyglądał się realizacjom obietnic wyborczych swojej rywalki, zaczął podsumowanie od II linii metra. Przypomniał wszystkim, że flagowa inwestycja poprzedniej kadencji Pani Prezydent miała nas zawieźć na zakupy już 14 grudnia, Sasin zarzuca HGW, iż świadomie oszukała wyborców, bo doskonale wiedziała, że stan techniczny tuneli nie pozwoli na otwarcie w tak szybkim terminie. Do tego jest to jedne z najdroższych linii metra w Europie, droższe jest  tylko we Francji, ale jest to spowodowane dodatkowym systemem parkingów, większą siecią stacji oraz usytuowaniem miasta nad morzem.
Radni Prawa i Sprawiedliwości zarzucają Hannie Gronkiewicz-Walz, iż bezpieczeństwo kontrowersyjnej tęczy przedkłada nad bezpieczeństwo mostów warszawskich. Do tego przypominali, iż w poprzednich kadencjach przed wyborami obiecywała wybudowanie dodatkowych czterech mostów, szpitala południowego a w ostatniej kampanii miliard złotych na rewitalizacji Pragi. Budżet na inwestycje został okrojony co skutkuje opóźnieniem w realizacji wielu inwestycji jak choćby Bulwarów Nadwiślańskich. Jarosław Krajewski podkreślał, przerost administracji i ogromny wzrost zatrudnienia w ratuszu i podległych spółkach, handel publicznymi stanowiskami w zamian za poparcie w wyborach (stanowisko wiceprezesa PKiN dla Sebastiana Wierzbickiego), czy konflikt z Jarosławem Dąbrowskim w dzielnicy Bemowo.

Radni Prawa i Sprawiedliwości w dalszym ciągu będą patrzeć obecnej władzy na ręcę, bo ocena pierwszych 100 dni jest bardzo krytyczna.

bn

Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS