Polskie SKOK-i to przede wszystkim śmiertelne zagrożenie dla zagranicznych banków. Nie dajmy się zwieść rządowej propagandzie!
Zmodyfikowano: 20-03-2015

SKOK-i to świetna przeciwwaga dla banków. Poza tym mają polski kapitał. Ich krytyka przez rządowe media - tylko dlatego, że władze jednego z nich (powiązane ze środowiskiem WSI - podkreślmy) dokonywały przekrętów, które przyczyniły się do jego bankructwa - jest histeryczna i może doprowadzić upadku całego sektora spółdzielczych kas. Z takiego scenariusza najbardziej cieszyłyby się... zagraniczne banki.

 

To, że rząd Platformy wspiera zagraniczne banki działające na terytorium polskiego państwa wiemy już od dawna. Wystarczy przypomnieć próby ustawowego nałożenia na banki dodatkowego podatku od zysków kapitałowych (działające w Polsce zagraniczne banki generują gigantyczne zyski, nieporównywalne do zysków żadnego innego sektora polskiej gospodarki). Zatwardziałym przeciwnikiem takiego rozwiązania była Platforma, która w Sejmie nie dopuściła, aby banki miały płacić jakiekolwiek dodatkowe podatki.

Nie powinniśmy być zatem zdziwieni, gdy w pro-rządowych telewizjach od kilku dni widzimy nieustanny atak mający zdyskredytować SKOK-i jako instytucje zaufania publicznego, a tym samym przyczynić się do ich upadku. Platformiane władze (a w ślad za nimi - oddane im media) zrobią wszystko, aby zagraniczne banki nie miały jakiejkolwiek konkurencji ze strony lokalnych przedsiębiorstw finansowych (jakimi są SKOK-i). Mające 100-procentowo polski kapitał SKOK-i stanowią śmiertelne zagrożenie dla zagranicznych banków, szczególnie teraz, gdy na jaw wychodzą bankierskie praktyki związane z udzielaniem kredytów hipotecznych w walutach obcych. Stąd odpalono "konia trojańskiego" w postaci powiązanego ze środowiskiem Wojskowych Służb Informacyjnych SKOK-u "Wołomin". Stanowi on obecnie paliwo dla propagandy rządowych mediów, których celem jest zniszczenie całego sektora SKOK w Polsce.

niewygodne.info.pl
     

Komentarze

Magda - 2015-03-23 11:00:18
I właśnie dlatego zakładam konto w SKOK-u. Tak na przekór rządowej i medialnej kampanii.

Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS