Budowa Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej – nowa inicjatywa Towarzystwa Patriotycznego
Zmodyfikowano: 01-04-2015

POLACY!

Za sześć lat przypada setna rocznica  Bitwy Warszawskiej, jednej z najważniejszych bitew naszej historii, jednej z tych, które zdecydowały o losach ludzkości. W sierpniu 1920 roku tu na polach pod Warszawą, ale również nad Wieprzem i Niemnem, rozbiliśmy bolszewicki marsz na podbój świata. Geniusz Józefa Piłsudskiego, talenty jego generałów i bezprzykładne męstwo żołnierzy,  a wśród nich uczniów i studentów, rzemieślników i robotników, ziemian i chłopów, szyfrantów i wywiadowców dokonały prawdziwego cudu. Byliśmy sami, Ambasadorowie (z wyjątkiem nuncjusza) uciekli z Warszawy, światowi przywódcy planowali układy z komunistyczną Rosją, sprzyjali jej „użyteczni idioci” w mediach i zachodni proletariat, blokujący dostawy broni. Ale zwyciężyliśmy – zapobiegliśmy wzięciu Europy z marszu, daliśmy jej 20 lat bezpiecznego istnienia, a sobie samym szanse, po 123 latach zaborów, przetrwania jako naród.

Wdzięczność i pamięć wymaga od nas aby w setną rocznicę przypomnieć o tym Polsce i światu. My dzieci, wnuki i prawnuki tamtych żołnierzy. Ponad doraźnymi podziałami, domowymi waśniami i burzliwymi zaszłościami… Zbudujmy pomnik. Łuk Triumfalny u wschodnich wrót Warszawy! Na miarę dawnego zwycięstwa i pokuty za lata hańby niepamięci. Na miarę naszej narodowej dumy i aspiracji. Niech będzie symbolem prawdziwego odradzania się narodu i przebudzenia drzemiącego pośród nas Króla Ducha!

Musimy uwierzyć , że mimo uprawianej przeciw nam psychologii wstydu i przemysłu pogardy jesteśmy narodem wielkim, ze wspaniałymi perspektywa mi i gigantycznym, choć ciągle trwonionym kapitałem ludzkim. Polacy jeśli uwierzą, że mogą i potrafią , zbudują nie tylko łuk narodowej chwały, ale również silne państwo, które będzie chronić, promować i przyciągać talenty, a nie skazywać je na emigrację, państwo, gdzie każdy we własnym domu będzie mógł realizować swoje marzenia i budować pomyślną przyszłość.

Dumni wśród dumnych, wolni wśród Wolnych.  W najczarniejszą noc zaborów Henryk Sienkiewicz pisał ku pokrzepieniu serc, a Polacy wznosili pomniki wieszczom i bohaterom. Podobnie, dziś między więdnącą Europą a agresywną Azją, w zapaści demograficznej i emigracyjnym krwotoku potrzeba nam, znaku, czynu, światła, że Polskość to arcynormalność!

Rok 1920 to data symbol – rok zwycięstwa i zasiewu. Kiedy na wschodzie grzmiały działa urodził się największy z Polaków Karol Wojtyła, Jan Paweł II papież, który odmienił oblicze ziemi. Nie tylko tej Ziemi! W naszym czynie jest miejsce dla wszystkich Polaków, chcielibyśmy jednak by jej symboliczną kapitułę stanowili, między innymi, potomkowie bohaterów tamtych dni. Są nas zapewne miliony. Dlatego bierzmy się do dzieła! Razem, jak wówczas, gdy stworzyliśmy Solidarność. My Naród!

 

Pamiątkowe cegiełki wartościowe specjalnie zabezpieczone UV ze znakiem wodnym wydrukowane w Polskiej  Wytwórni Papierów Wartościowych można kupić wpłacając na specjalne konto: Towarzystwo Patriotyczne ul. Królewicz Jakuba 84B; 02-956 Warszawa, w tytule imię i naziwsko oraz adres do wysłania cegiełki 

60 1020 1068 0000 1102 0272 7360. W tytule przelewu prosimy podać imię, nazwisko oraz adres do wysłania cegiełki.


TOWARZYSTWO  PATRIOTYCZNE
 

oraz niżej podpisani:

 PIOTR ANDRZEJEWSKI

ADAM BOROWSKI

LESZEK CZAJKOWSKI

PRZEMYSŁAW DAKOWICZ

EWA DAŁKOWSKA

LESZEK DŁUGOSZ

ANDRZEJ GELBERG

PIOTR GLIŃSKI

ARKADIUSZ GOŁĘBIEWSKI

OLGA JOHANN

WIESŁAW JOHANN

WITOLD KIEŻUN

JERZY KŁOSIŃSKI

WOJCIECH KORKUĆ

ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI

ANTONI KRAUZE

MAREK KRÓL

BIRUTA LEWASZKIEWICZ – PETRYKOWSKA

WALDEMAR ŁYSIAK

LECH MAKOWIECKI

RYSZARD MAKOWSKI

BOGUSŁAW NIZIEŃSKI      

ANDRZEJ NOWAK

JÓZEF ORZEŁ

KRZYSZTOF PASZEK

PAWEŁ PIEKARCZYK

JAN PIETRZAK

KATARZYNA PIETRZAK

MIKOŁAJ PIETRZAK

JAROSŁAW MAREK RYMKIEWICZ

TOMASZ SAKIEWICZ

LESZEK SOSNOWSKI

EWA STANKIEWICZ

HANNA SZCZEPANOWSKA

JANUSZ SZEWCZAK

JANUSZ ŚNIADEK

MACIEJ ŚWIRSKI 

PRZEMYSŁAW WAINGERTNER

WOJCIECH WENCEL

MARCIN WOLSKI   

JERZY ZELNIK     

RAFAŁ ZIEMKIEWICZ

ANDRZEJ ZYBERTOWICZ

JAN ŻARYN

towarzystwopatriotyczne.org

Komentarze

Red is bad - 2015-03-16 14:08:32
Ja też kupię cegiełkę, jak Bóg da to niejedną.
KZ - 2015-03-14 13:30:57
Brawo, jak "patrioci" zPO nie chcą łuku bo dl anich tęcza jest ważniejsza a na nią jest i kasa i miejsce i ochrona to super, że znajduja się ludzie, którzy chcą aby największe osiągniecia polskiego oręża było odpowiednio uczczone. Już kupiłam cegiełkę i zachęcam innych

Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS