Protest kierowców, będzie blokada wejścia od metra
Zmodyfikowano: 06-03-2015

Z ustaleń portalu niezalezna.pl wynika, że dziś od godziny 16.00 w okolicach Metra Świętokrzyska warszawscy kierowcy będą pikietować wobec „nieudolnej polityki transportowej” władz Warszawy. Kierowcy zapowiadają, że wychodzą na ulice i w ramach protestu będą blokować wejście do stacji Metra.

- Zamknięcie Mostu Łazienkowskiego przelało szale goryczy. My, warszawscy kierowcy mamy dość! Dość niedolnej polityki transportowej władz miasta, ignorowania naszych postulatów i ucisku fiskalnego przez rządzących nie tylko miastem, ale Państwem. Wychodzimy na ulice zaprotestować i przedstawić nasze postulaty (...) Aby ktokolwiek z rządzących zwrócił uwagę na nasze racje, doszliśmy do wniosku, że blokada wejścia do metra jest jedyną drogą, by ktokolwiek zaczął nas słuchać!– czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

Kierowcy podkreślają, że chcą zwrócić uwagę na to, o czym stojąc w korkach myślą tysiące osób jeżdżących samochodami po warszawskich ulicach. Domagają się oni przede wszystkim likwidacji akcyzy na paliwo, wprowadzenia systemu inteligentnego sterowania ruchem a także audytu w sprawie drastycznych opóźnień w budowie II linii metra. Protestujący zapewniają, że demonstracja ma charakter oddolnej inicjatywy obywatelskiej.

Poniżej przedstawiamy postulaty, których realizacji żądają zapowiadający protest kierowcy:

1. KONIEC PROWADZENIA POLITYKI NIEZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU!
2. LIKWIDACJA BUS PASÓW NA JEZDNIACH!
3. AUTOBUSY NA TORY (TRAMWAJOWE)!
4. STOP DYSKRYMINACJI KIEROWCÓW WZGLĘDEM ROWERZYSTÓW CZY AUTOBUSÓW!
5. STOP ZAKAZOWI WJAZDU DO CENTRÓW MIAST DLA STARYCH SAMOCHODÓW!
6. WPROWADZENIE SYSTEMU INTELIGENTNEGO STEROWANIA RUCHEM W WARSZAWIE!
7. LIKWIDACJA AKCYZY NA PALIWO!
8. LIKWIDACJA FOTORADARÓW!
9. PRZEPROWADZENIE MOSTU PONTONOWEGO NA WIŚLE!
10. AUDYT W SPRAWIE 2 LETNICH OPÓŹNIEŃ W BUDOWIE II LINII METRA!

Na razie nie udało się oszacować jak duża będzie skala protestu. 

niezalezna.pl

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS