Społeczna inicjatywa na rzecz budowy tymczasowego mostu ruszyła!
Zmodyfikowano: 27-03-2015

Szanowni Państwo, Drodzy Sąsiedzi 

Chcielibyśmy prosić wszystkich mieszkańców Wesołej, sąsiednich dzielnic oraz miejscowości podwarszawskich o pomoc w zbieraniu podpisów pod petycją do Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz - Walz, w której to domagamy się budowy tymczasowej przeprawy przez Wisłę  na wzór Mostu Syreny. Sytuacja po wyłączeniu z ruchu Mostu Łazienkowskiego jest dla mieszkańców więcej niż dramatyczna i musimy jako mieszkańcy i jako obywatele zmusić władze miasta do działania w naszym interesie.

Tekst proponowanej petycji zamieszczony jest poniżej. Każda osoba prywatna jak również mile widziane punkty użyteczności publicznej zapraszamy do współpracy, wykaz takich punktów będą dostepne na stronie piswesola, facebooku oraz na zaprzyjaźnionej stronie wesola-gazeta.pl. Formularz do zbierania podpisów można zamawiać wysyłając wiadomośc na adres: beata.nowosielska@gmail.com, szczegółowe informację dotyczące naszej akcji będzie mozna znaleźć na naszej stronie facebookowej "Żądamy tymczasowgo mostu w Warszawie"

 

"Szanowna Pani Prezydent my mieszkańcy dzielnicy Wesoła, sąsiednich dzielnic oraz podwarszawskich miejscowości zmuszeni jesteśmy prosić Panią o pomoc w dramatycznej sytuacji związanej z brakiem przejazdu przez Most Łazienkowski. Czas dojazdu do i z pracy wydłużył się tak znacząco, że całkowicie dezorganizuje życie rodzinne, wpływa negatywnie na kondycję finansową lokalnych punktów usługowych i handlowych, jak również w niedalekiej przyszłości ogromne korki, będą miały wpływ na zwiększenie emisji spalin i pogorszenie się jakości powietrza.

Proponowane przez Ratusz rozwiązanie dotyczące odciążenia ruchu samochodowego poprzez komunikację miejską, a w szczególności zapowiadane otwarcie II linii metra nie dotyczą dzielnic takch jak Wesoła, gdzie komunikacja autobusowa jest szczątkowa, nie ma stacji metra a pociągi kursują przepełnione.

Mając na względzie rozwiązanie jakie zostało zastosowane w latach 80 – tych na czas remontu Mostu Poniatowskiego i uwzględaniając o wiele bardziej zwiększony ruch samochodowy w porównaniu ze wspomnianym okresem budowy Mostu Syreny, wnioskujemy o utworzenie mostu tymczasowego ułatwiającego przeprawę przez Wisłę tysiącom mieszkańców zmuszonych codziennie do wielogodzinnych podróży.

W kampanii wyborczej podkreślała Pani, że to my Warszawiacy jesteśmy gospodarzami naszego miasta a Pani jest wykonawcą naszej woli. Dlatego teraz przedstawiamy Pani inicjatywę społeczną, która z punktu widzenia nas mieszkanców jest nam żywotnie potrzebna i pod którą podpisały się setki mieszkańców. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się ze zrozumieniem i wsparciem Pani Prezydent i podległego jej urzędu."Beata Nowosielska, Radna Dzielnicy Wesoła

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS