„Bóg nie umarł”. Czy masz odwagę bronić wiary?
Zmodyfikowano: 22-02-2015

Już od 6 marca na ekrany kin wchodzi najgłośniejszy film religijny ostatnich lat pt. „Bóg nie umarł”. Film kilka miesięcy temu stał się wielkim przebojem kinowym w USA, wyprzedzając takie hity kinowe jak „Samoloty 2” i oscarowy „Grand Budapest Hotel”.
 
Fabuła filmu koncentruje się wokół Josha, który rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. Chłopak w pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub... udowodnić, że Nietzsche się mylił.

Okazuje się,m że z całej grupy studentów pierwszego roku wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma on czas do końca semestru, by przekonać swojego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje.Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób...
 
- Chcieliśmy, żeby widzowie wyszli z kina podbudowani, żeby poczuli w sobie energię i chęć pokazywania innym, że Bóg nie umarł. On żyje w nas i dokonuje swego dzieła każdego dnia poprzez każdego z nas. Chcielibyśmy jednocześnie w pewnym sensie wyposażyć widzów w pewność siebie i przekonanie o własnej wartości, żeby łatwiej im przychodziło znajdywanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania – tłumaczy David A.R. White jeden z producentów filmu, który wcielił się w postać pastora Dave'a .
 
Z kolei Lisa Arnold, ko-producentka „filmu Bóg nie umarł”, podsumowuje wypowiedzi swoich kolegów i koleżanek z ekipy filmowej słowami:

- Naszym celem jest kręcenie filmów, które będą pomagały ludziom zbliżyć się do Jezusa Chrystusa i skuteczniej okazywać mu swoją miłość. Bóg nie umarł to fantastyczny film, ponieważ z jednej strony pokazuje, że Bóg ciągle istnieje, a z drugiej pomaga chrześcijanom zrozumieć, w jaki sposób rozmawiać z ludźmi niewierzącymi i udowadniać im, że Bóg z nami jest i nigdy nas nie opuścił – tłumaczy Lisa Arnold.

Tytuł filmu: Bóg nie umarł.  
Reżyser: Harold Cronk
Produkcja: USA 2014
Dystrybutor: Monolith Films, Rafael Film   
Gatunek: Dramat
Czas trwania: 113 minut
Premiera kinowa: 6 marca 2015
Strona www: bognieumarl-film.pl

niezalezna.pl

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS