Most Łazienkowski ugaszony - teraz szacują straty
Zmodyfikowano: 15-02-2015

W sobotę około godzny 18:00 zapalił się Most Łazienkowski. Akcja gaśnicza na Moście Łazienkowskim w Warszawie trwała kilka godzin - Most został całkowicie wyłączony z ruchu. 

Jak ustalili strażacy rozpoczął się od desek wymontowanych z remontowanego podestu technicznego mostu.Na miejsce przyjechało 40 jednostek Straży Pożarnej.

To nie pierwszy raz, kiedy płonie Most Łazienkowski poprzednio płonął w 1975 roku. 

Wysoka temperatura spowodowała również odkształcenie asfaltu na fragmencie jezdni. Most jest wykonany ze stali, spawany i nitowany, ale ma też - pod środkową częścią - elementy drewniane - podesty techniczne, które pozwalają m.in. na wygłuszenie mostu, znajdują się między nimi także instalacje ciepłownicza i gazowa - ta ostatnia została ze względów bezpieczeństwa odłączona.

 Nie będzie możliwe przywrócenie ruchu na moście bezpośrednio po ugaszeniu pożaru ze względu na konieczność sprawdzenia elementów konstrukcyjnych przez powołane do tego służby,  już po ugaszeniu pożaru strażacy będą nadal monitorować całą konstrukcję mostu.

Autobusy komunikacji miejskiej zostały skierowane na trasy objazdowe przez Most Poniatowskiego.

bn

 

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS