Burmistrz Błaszek oddaje połowę swojej pensji potrzebującym
Zmodyfikowano: 21-01-2015
Pan Karol Rajewski Burmistrz miasta i gminy  Błaszki w województwie łódzkim (wieloletni samorządowiec wybierany z list Prawa i Sprawiedliwości) postanowił spełnić swoją przedwyborczą obietnicę i przekazał połowę swojej pensji potrzebującym. Teraz zachęca innych burmistrzów i wójtów, aby poszli w jego ślady.

Burmistrz jest przekonany, że pełniona przez niego funkcja „ma służyć ludziom”.

- Jako nauczyciel i radny zarabiałem trochę ponad 3 tys. „na rękę”. Po oddaniu połowy pensji burmistrza zostanie mi tyle samo, czyli wystarczająco - mówi  burmistrz 

Połowę swojej pierwszej wypłaty przekazał na wyjazd młodzieży na rekolekcje zimowe organizowane przez parafię św. Anny w Błaszkach. Zastrzega, że jego działania nie są na pokaz. Próbuje w ten sposób zachęcić m.in. innych burmistrzów, aby też dzielili się ze swoimi wyborcami.

- Zachęcam też innych Burmistrzów, Wójtów i Prezydentów miast to przekazywania części swojego wynagrodzenia dla młodych, bo jak nauczał kardynał Stefan Wyszyński:” Człowiek dopiero wtedy jest szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest sługą” — napisał burmistrz na Facebooku.

Czy taki przykład przyświeci również burmistrzom naszej dzielnicy?

, wPolityce.pl

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS