Jadwiga Wiśniewska: Wzrasta groźba utraty konkurencyjności UE
Zmodyfikowano: 21-01-2015

Dziś w PE miała miejsce debata nad założeniami szczytu klimatycznego ONZ, który na początku grudnia odbędzie się w Limie. Zdaniem Jadwigi Wiśniewskiej strategia UE w zakresie kwestii klimatycznych opiera się na wątpliwych założeniach.

Europosłanka PiS zauważyła, że wbrew lansowanej w instytucjach UE opinii, w świecie naukowym nie ma konsensusu co do kierunku zmian klimatycznych i wpływu działalności człowieka na nie.  "Opinie wyrażane w raportach Międzynarodowego Panelu ds. Zmian Klimatycznych mają być jedynymi obecnymi w debacie naukowej, co jest oczywistą nieprawdą. Odmienne opinie, bardzo liczne, są po prostu przemilczane" - mówiła europosłanka PiS.

Według Jadwigi Wiśniewskiej błędne jest także przekonanie, iż inni globalni gracze zgodzą się na znaczące ustępstwa dotyczące ich polityk gospodarczych. "Możemy dawać innym przykład troski o środowisko i klimat, ale najwyraźniej nikt nie zamierza zmienić z tego powodu swojej polityki" - mówiła Jadwiga Wiśniewska i zaznaczyła, że wraz z kurczącym się udziałem UE w globalnych emisjach znaczenie jednostronnych działań stale maleje, natomiast wzrasta groźba utraty konkurencyjności.

"Przypomnę raz jeszcze, że do 2030 r. będziemy odpowiadać za ok. 4% globalnych emisji, sami zatem nic nie zdziałamy. Jednocześnie głęboko zagrozimy planom przywrócenia znaczącej roli naszego przemysłu, czego tak bardzo potrzebujemy" - podsumowała europosłanka PiS.  

source:mypis.pl

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS