Awaria sieci wodociągowej w Starej Miłośnie
Zmodyfikowano: 08-01-2015

W środę rano w Starej Miłośnie doszło do poważnej awarii magistrali wodociągowej. Pogotowie MPWiK musiało odciąć mieszkańcom dopływ wody. Do wieczora nie udało się precyzyjnie zlokalizować miejsca awarii. Beczkowozów nie podstawiono, bo - tłumaczył rzecznik spółki - jest na to zbyt zimno.

Jak poinformowało w czwartek na swojej stronie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, magistrala została uruchomiona. Ciśnienie w sieci zostanie ustabilizowane do wczesnych godzin porannych.

Wodociągowcy zastrzegają jednak, że utrzymujące się niskie ciśnienie wody w pojedynczych lokalizacjach może być spowodowane wyłączeniem zestawów hydroforowych pozostających w eksploatacji spółdzielni mieszkaniowych. - W takim przypadku prosimy o kontakt z administratorem budynku - dodają.

Według naszych internautów, woda zaczęła wracać około północy.

Zgłoszenie o awarii dotarło do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w środę ok. godz. 9.00 rano. "Skierowane na miejsce służby techniczne zabezpieczyły miejsce awarii, zatrzymały wypływ wody i rozpoczęły usuwanie oblodzenia jezdni" - podali wodociągowcy w oficjalnym komunikacie.

Szukają miejsca awarii

Pracownicy MPWiK podejrzewali, że do awarii doszło na ulicy Fabrycznej, ale do wieczora nie udało im się zlokalizować źródła problemu.

- Od rana poszukujemy miejsca awarii. Aktualnie poszerzamy wykop. Ziemia jest zamarznięta, więc prace są utrudnione - podał przed godz. 18.00 Roman Bugaj, rzecznik MPWiK.

Wieczorem na miejsce udał się nasz reporter. - Wodociągowcy cały czas pracują, ale wciąż nie udało im się odnaleźć miejsca awarii. Wypompowują wodę, która w znacznej ilości nagromadziła się w wykopie. Jak mi powiedzieli, zamierzają pracować przez całą noc – relacjonował po godz. 20 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak dodał, fragmentem ulicy Fabrycznej, gdzie prowadzone są prace, kierowcy jeździli wahadłowo.

Za zimno na beczkowozy

Początkowo wodociągowcy informowali, że problem dotyczy ok. 20 budynków przy ulicach Fabrycznej, Skalistej, Wczasowej, Wapiennej, Kamiennej i Cyrkonii. Potem przyznali, że bez wody jest właściwie cały rejon Starej Miłosny. Z maili i komentarzy od internautów wiemy, że bez wody były także szkoły, firmy i instytucje.

Niestety, mieszkańcy nie mogli liczyć na wodę z beczkowozów. - Panujące ujemne temperatury uniemożliwiają podstawienie beczkowozów jako zastępczego źródła wody. Ona po prostu by zamarzła - tłumaczył Bugaj.

tvnwarszawa.pl fot. Tomasz Zieliński

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS