Działacz PO protestuje przeciwko wynikom wyborów. Domaga się ponownego liczenia głosów
Zmodyfikowano: 14-12-2014

Członek Platformy Obywatelskiej składa w sądzie protest wyborczy. W Bartoszycach druga tura wyborów jeszcze się nie skończyła – informuje „Goniec Bartoszycki”. Pełnomocnik Wojciecha Prokockiego – przewodniczącego koła Platformy Obywatelskiej w województwie warmińsko-mazurskim – złożył protest wyborczy i domaga się ponownego przeliczenia głosów z II tury wyborów samorządowych, w których wygrał kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
 
Wojciech Prokocki choć startował z własnego komitetu, to figuruje na oficjalnej stronie Platformy Obywatelskiej jako starosta powiatu i przewodniczący koła w warmińsko-mazurskim.
 

 
Do sądu Okręgowego w Olsztynie dotarł wniosek o ponowne przeliczenie głosów w II turze wyborów.Wojciech Prokocki wyścig o fotel burmistrza Bartoszyc przegrał 12 głosami, dlatego zdecydował się na zaskarżenie wyników.
 
– Ponownie przeliczenie głosów da też pewność, Piotrowi Petrykowskiemu, że wygrał wybory. Nikt mu nie zarzuci w przyszłości, że jego wynik nie był pewny – powiedział „Gońcowi Bartoszyckiemu” Prokocki.
 
Komitet Wojciecha Prokockiego wniosek argumentuje zbieżnością pisowni nazwisk kandydatów.

– 11 grudnia 2014r. do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął protest wyborczy złożony przez pełnomocnika komitetu wyborczego wyborców Wojciecha Prokockiego – informuje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, sędzia Agnieszka Żegarska, cytowana przez bartoszyce.wm.pl.

Dodaje, że w proteście zarzuca się brak dwóch kart wyborczych oraz potwierdza, że wniosek o ponowne przeliczenie głosów argumentowany jest zbieżnością nazwisk kandydatów na burmistrza.

– Protest zawiera braki formalne, wezwano do ich usunięcia w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania pod rygorem zwrotu protestu – zaznaczyła sędzia.

niezalezna.pl

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS