Prof. Legutko: Europosłowie zdziwieni, że Polski rząd bagatelizuje wyborcze nieprawidłowości
Zmodyfikowano: 13-12-2014

W Parlamencie Europejskim mówiono o wyborach samorządowych w Polsce. Poruszone zostały kwestie m.in. wyborczych nieprawidłowości, oraz aresztowania dziennikarzy relacjonujących wydarzenia w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej. – W oczach eurodeputowanych z innych krajów widziałem zdziwienie. Po pierwsze dlatego, że podczas tych wyborów ok. 20 proc. głosów uznano za nieważne, oraz, że rząd polski w sprawie nieprawidłowości wyborczych nic nie robi, a wręcz wypowiada się uspokajająco, zapewnia, że wszystko przebiegło zgodnie z prawem – powiedział europoseł PiS prof. Ryszard Legutko w rozmowie z Telewizją Republika.
 
Prezydent Bronisław Komorowski i inni przedstawiciele władzy, tzw. eksperci, którzy w trakcie procesu wyborczego przesądzają o ważności wyborów i wszyscy ci, którzy umniejszają niebywały skandal, jakim był przebieg tych wyborów, to szkodniki, które działają na szkodę Polski – mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem prof. Legutko.

Eurodeputowany zaznaczył, że hersztem tego układu jest Platforma Obywatelska. Zaznaczył, że w każdym innym państwie demokratycznym „takie skandale wokół liczenia głosów stałyby się powodem do ogólnonarodowej mobilizacji do zmian”. - Czy nie można w Polsce kierować się dobrem państwa? Czy interesy partyjne muszą być najważniejsze? Czy z prawdą, że państwo jest w stanie rozkładu, nie można docierać do opinii publicznej? - pytał poseł.
 
Ryszard Legutko mówi o niewiedzy instytucji europejskich o polskich sprawach.

Borykamy się z barierą niewiedzy o Polsce - zarówno w sprawie wyborów, jak i Smoleńska, wolności mediów i szykan wobec dziennikarzy. Naszym podstawowy zadaniem jest zatem przełamanie tej ignorancji w UE – powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

niezalezna.pl

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS