Zmienią rozkłady jazdy pociągów SKM
Zmodyfikowano: 04-12-2014


Pasażerowie Szybkiej Kolei Miejskiej muszą przygotować się na zmiany w rozkładzie jazdy od połowy grudnia. Najwięcej będzie dotyczyło linii S3 i S9. Zmienią się też godziny odjazdów pociągów S1 i S2.

Początek roszad zaplanowano na 14 grudnia. Dla linii S1 będą obowiązywały do 31 stycznia 2015 roku, a S2, S3 i S9 do 14 marca przyszłego roku

S1

"Rozkład jazdy linii S1, z powodu prac modernizacyjnych na odcinku Warszawa – Pruszków – Grodzisk Mazowiecki, będzie ulegał zmianom przez kilka najbliższych miesięcy" – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

I tak na odcinku pruszkowskim w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego zostaną uruchomione dodatkowe połączenia.

Z Pruszkowa do Warszawy Wschodniej dodatkowe pociągi wyjadą o godzinach 7.06 i 8.10. Dodatkowe kursy będą także na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków (wyjazd z Warszawy Wschodniej o godzinie 16.37) oraz Warszawa Zachodnia – Pruszków (wyjazd z Warszawy Zachodniej o godzinie 18.17).

S2

"Układ połączeń dla linii S2 opracowano bez większych zmian w stosunku do rozkładu obowiązującego obecnie. Pociągi będą kursować bazowo co 30 minut (praktycznie bez odstępstw). Na odcinku  Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina kursy linii S2 będą skoordynowane – podobnie jak w obecnym rozkładzie jazdy – z liniami S3 i KML" – informuje ZTM.
Odstępy w kierunku Sulejówka  nie zmienią się.

 

Odcinek Legionowo – Wieliszew w dni powszednie będzie obsługiwany przez pociągi SKM linii S9, a w weekendy i święta na tym odcinku będą kursowały pociągi S3. „Wieliszew będzie dodatkowo obsługiwany dwoma parami połączeń, które zapewnią bezpośredni dojazd do Warszawy przed godziną 8.00 i powrót po godzinie 16.00” – informuje ZTM.

Dla linii S3 w dni powszednie będzie obowiązywała trasa podstawowa Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina. Ale sytuacja zmieni się w godzinach szczytu. Wówczas S3 i S9 będą obsługiwały stację Legionowo Piaski. „Wyjątkiem będzie pociąg wyjeżdżający z Legionowa do Warszawy o godzinie 7.36. Późniejszy, w stosunku do rozkładu obecnego, odjazd tego pociągu z Legionowa jest związany ze zmianami godzin kursowania pociągów KM z Ciechanowa i Działdowa” – precyzuje zarząd.

Rozkład jazdy S9 ma być także skoordynowany z rozkładami jazdy pociągów Kolei Mazowieckich obsługujących Nasielsk, Ciechanów i Działdowo. Powstanie też nowe połączenie na odcinku Legionowo Piaski (6.29) – Warszawa Gdańska (6.55).

Jak informuje ZTM, nowy rozkład jazdy linii S3 będzie różnił się od obecnego późniejszymi o kilka minut godzinami odjazdów pociągów w kierunku Warszawy, Wszystko przez dopasowanie odjazdów pociągów SKM do godzin kursowania pociągów pendolino z Gdańska do Warszawy.

tvnwarszawa.pl

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS