NIK alarmuje: PKW nie jest gotowa do przeprowadzenia wyborów prezydenckich i parlamentarnych!
Zmodyfikowano: 02-12-2014

 

Najwyższa Izba Kontroli nie ma wątpliwości - PKW nie jest gotowa do przeprowadzenia w przyszłym roku wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Te jednoznaczne wnioski kontrolerzy NIK wyciągnęli zaledwie po kilkudziesięciu godzinach kontroli. Jeden z pracowników NIK stwierdza wprost: "Od strony technicznej przeprowadzenie przyszłorocznych wyborów jest zagrożone. Dziś Komisja nie byłaby w stanie ich zorganizować. To kompromitacja".

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami kontrolerów NIK, w PKW nie ruszyły jeszcze przygotowania do rozpisania przetargów na systemy informatyczne, które miałyby zliczać głosy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich (wiosna) i parlamentarnych (jesień). Wiele wskazuje więc na to, że przetarg na realizację programu obsługującego wybory znowu będzie realizowany w pośpiechu i mogą się powtórzyć nieprawidłowości jakich doświadczyliśmy podczas obecnych wyborów samorządowych. Kontrolerzy nie ukrywają: "to kompromitacja".

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS