II tura wyborów samorządowych - głosowanie w 846 gminach i 44 miastach
Zmodyfikowano: 30-11-2014

O godzinie 7 otwarte zostały lokale wyborcze i trwa II tura w 846 gminach oraz w 44 miastach na prawach powiatu. Głosowanie zakończy się o godz. 21.

Podczas dzisiejszego głosowania zapadnie decyzje kto będzie m.in. prezydentem Warszawy, Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Katowic, Olsztyna, Opola, Poznania, Szczecina i Wrocławia. W drugiej turze wyborów wygra ten kandydat, który otrzyma większą liczbę ważnie oddanych głosów.

Lokale wyborcze zostaną zamknięte o 21, a dziennikarze portalu niezalezna.pl będą na bieżąco informować o wynikach. Będziemy również zbierać i publikować komentarze oraz opinie na temat drugiej tury wyborów samorządowych 2014.

Kiedy poznamy oficjalne wyniki? Po skandalu z liczeniem głosów w I turze, tym razem jest szansa, że nie będziemy musieli czekać wiele dni.
– Spodziewam się, że te wyniki zostaną ogłoszone natychmiast na szczeblu gmin. (...) Poniedziałek jest tą datą, która w moim przekonaniu wyczerpie cały proces wyborczy rozpoczęty 16 listopada – mówił w TVP Info przewodniczący PKW Stefan Jaworski, który zastrzegł, że w przypadku awarii systemu informatycznego, komisje przejdą natychmiast do "specjalnej procedury. Czyli liczenia ręcznego.

niezalezna.pl

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS