Dziesiątki tysięcy ludzi na ulicach przeciw fałszerstwom. Media milczą!
Zmodyfikowano: 24-11-2014

Każdy odbiorca polskojęzycznych stacji telewizyjnych słyszał o jednym proteście przeciwko fałszerstwom – zorganizowanym pod siedzibą skompromitowanej PKW w Warszawie. Z części uczestników tego protestu, którzy weszli później do siedziby PKW zrobiono w mediach szaleńców, prowokatorów, ruskich agentów i bandytów. Media milczą natomiast o pikietach w innych miastach – ludzie wyszli na ulice, żądając unieważnienia wyborów i wyrażając sprzeciw wobec karygodnym działaniom najważniejszych instytucji państwa, które najwyraźniej postanowiły zakpić sobie z Polaków.  

 

Wybory sfałszowane! Precz z komuną! – krzyczano na krakowskim Rynku Głównym. Na dostępnym w sieci filmie widać, że w manifestacji wzięło udział co najmniej kilka tysięcy ludzi. – Nie dajcie się sprowokować, nie możemy sobie na to pozwolić. Ale nie możemy też pozwolić sobie gardzić nami rządzącej Polską bandzie! – wołał lider krakowskiej manifestacji Grzegorz Piątkowski z Polski Razem. – Sfałszowali, sfałszowali – odpowiadał mu tłum protestujących! Dostało się też bezpośrednio członkom PKW. – Leśnym dziadkom dziękujemy! Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę – krzyczeli manifestujący.

 

To państwo sprzedało nas Unii Europejskiej zabierając nam wolność. To państwo zabiera nam własność, przejmując 80 proc. naszych zarobków i marnotrawiąc je. Jedyną szansą dla nas są wybory – musimy walczyć sami o wolność, własność i sprawiedliwość – mówił kolejny z przemawiających na manifestacji, Konrad Berkowicz z KNP. – Bóg, honor i Ojczyzna – krzyczeli uczestnicy.

 

Protest połączył różne środowiska pozaparlamentarne - w manifestacji udział wzięły następujące organizacje: Nowa Prawica, Studenci dla Rzeczypospolitej, Polska Razem, Małopolscy Patrioci, Młodzież Wszechpolska, ONR Brygada Małopolska, Ruch Narodowy, Krakowski Klub "GP" im. Janusza Kurtyki, oraz członkowie i sympatycy NSZZ Solidarność.

 

Tego typu protesty odbyły się w sobotę i niedzielę w niemal całej Polsce. Za powtórzeniem wyborów manifestowano m.in. w Opolu, wskazując że w 1922 r., kiedy odbywały się wybory analfabetyzm wśród Polaków wynosił 33 proc., ale głosów nieważnych oddano wówczas 1 proc. W tym roku, gdy analfabetyzmu już nie ma, niemal co piąty głos jest nieważny. Przypadek?

 

Kilka tysięcy osób stawiło się również we Wrocławiu. - To, co robi PKW, to, co robią komisje - to co najmniej skandal! Jako Polacy nie możemy zgodzić się na takie postawienie sprawy – mówili uczestnicy. Organizatorzy podkreślali, że manifestacja była wydarzeniem ponadpartyjnym, nie mającym na celu agitacji za kimś lub przeciw komuś, ale za powtórzeniem wyborów, które zostały sfałszowane.

 

Protestowano również w Lublinie, gdzie uczestnicy przynieśli ze sobą transparenty o następującej treści:Nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy, Poland – where the unbelievable happens (Polska – tu, gdzie wydarza się niemożliwe). Na jednym z transparentów cytowano również byłego ministra spraw wewnętrznych, Bartłomieja Sienkiewicza, który kilka miesięcy temu w restauracji Sowa i Przyjaciele określił stan państwa niecenzuralną rymowanką, z której tylko słowa „kamieni kupa” nadają się do zacytowania.

 

Raz sierpem, raz młotem zieloną hołotę, Leśne dziadki do odsiadki skandowali w sobotę demonstranci w Kielcach, domagając powtórzenia wyborów samorządowych do sejmików wojewódzkich i wprowadzenia nowej ordynacji wyborczej. - Mamy do czynienia z ogromnym bałaganem. O tym, czy wybory są ważne powinien decydować sąd, a nie grupa przez nikogo niekontrolowanych sędziów. Nie mogą tego robić ludzie, którzy kompletnie utracili społeczne zaufanie - mówił Jerzy Kenig z Ruchu Narodowego. - Tych ludzi trzeba powsadzać do więzienia. Wybory są nieważne i muszą być powtórzone. Albo coś z tym zrobimy, albo będziemy dalej frajerami – stwierdził.

 

Te wybory trzeba jak najszybciej obalić. Jak się nie da demokratycznie to trzeba zastosować inne środki. Kto jak nie my, te zielone ludki z urzędu marszałkowskiego? - pytał Andrzej Wilkosz kandydat do kieleckiej rady miasta z listy Prawa i Sprawiedliwości. Polityk pojawił się na manifestacji, mimo iż od aresztowanych demonstrantów z Warszawy odcięło się kierownictwo reprezentowanej przezeń partii.

 

Podobne protesty odbyły się w wielu innych miastach polski. Dla ogólnopolskich mediów jednak większym wydarzeniem okazały się problemy z głosem premier Ewy Kopacz. Gdyby nie Internet, prawdopodobnie nie dowiedzielibyśmy się o tych wydarzeniach. A wybory nadal można by bez przeszkód fałszować…

 

 

malk pch24.pl

Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS