Konsultacje obywatelskie
Zmodyfikowano: 02-05-2014

Drodzy Mieszkańcy 

Dzielnica jest naszym wspólnym domem - miejscem w którym żyjemy, pracujemy, gdzie uczą i wychowują się nasze dzieci oraz gdzie spędzamy większość naszego czasu. Przekazujemy w Państwa ręce miejsce na naszej stronie i zachęcamy to tego  aby dzielili się Państwo z nami swoimi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania dzielnicy. Będziemy wdzieczni za wskazówki dotyczące istotnych problemów, z którymi w Państwa imieniu, będziemy starali się zmierzyć jako Państwa przedstawiciele w Radzie Dzielnicy. 

Komentarze

sebastian - 2016-09-21 10:16:04
Zapyziały i ograniczony umysłowo burmistrz bierze 202 tys. zł rocznie za nic nierobienie. Jest na naszym dobrym utrzymaniu. Chętnie jednak angażuje się we wszelkie walki i intrygi, zwalczając swoich pracowników w urzędzie. Próbuje ich zastraszyć tak dalece, że boją się mówić o swojej pracy komukolwiek. Nie przeszkadza burmistrzowi nieznawcy problemów dzielnicy wyrzucenie jego przyjaciela i kompana-wyjątkowa szuję ze stanowiska wiceprezydenta w rozgrywkach w urzędzie.Czuje się Panem nad Panami, a jego pracownicy to śmiecie-plebs, który nie zasługuje na kontakt z "wybitną " postacią.
Burmistrz czuje się bezkarny i kolejno niszczy swoich pracowników.
Nikt dotychczas nie zadał sobie trudu skierowania sprawy o znęcanie się nad pracownikami urzędu do prokuratury. Dlaczego?
zenek - 2016-04-12 13:11:50
ogarnia mnie przerażenie jak zarządzana jest dzielnica.
wystarczy, by ktoś zwrócil na to uwage a jego życie jestg zagrożone
Przeczytane gdzieś w necie - 2015-04-18 18:31:21
Stawianie znaku równości między PiS a PO i całą resztą, uznaję za przejaw cynizmu, szyderstwa i głupoty politycznej – w jednym. Przecież PiS różni się zasadniczo od PO w fundamentalnych kwestiach:
1). PiS opowiadał się od zarania(jeszcze jako Porozumienie Centrum)za dekomunizację – PO(jako Unia Wolności) – przeciwnie.
2). PiS był i jest nadal zwolennikiem PRAWDZIWEJ lustracji. PO–przeciwnie.
3). PiS(jako PC)było przeciwne realizacji umów okrągłeg stołu w myśl hasła Kuronia „Władza polityczna nasza(lewizny solidarnościowej), gospodarka wasza(postkomuny)”. PO przeciwnie; stara się ostatecznie spetryfikować okrągłostołowy ład. Parasol ochronny PO obejmuje wszystkich; czerwonych, różowych, libertynów oraz lewicowców i "postępowców". Sumując:Nie będzie żadnych rozliczeń, dekomunizacji, penalizacji komunistycznych zbrodni, lustracji. Zapomnijmy o tym. Zamiast tego mamy uroczyste pochówki sowieckich najemników i zdrajców. Jest natomiast pełne przyzwolenie na nieskrępowane sobiepaństwo uwłaszczonej nomenklatury, na przekręty i afery. Jest pełne lekceważenie – jeśli nie pogarda –dla prawdy historycznej i narodowych tradycji, wypieranych przez medialną dezinformację i libertynizm. W ich cieniu rozrastają się nowotwory "obyczajowych przemian" kontestujące fundamentalne normy naturalnego porządku rzeczy. I dlatego PiS niszczona jest NAJZACIEKLEJ na wszelkie możliwe sposoby. Bowiem PO doskonale wie, że jedynie PiS może strącić ją w polityczny niebyt i stanowi dla niej REALNE a nie wyimaginowane zagrożenie. Niestety, ale na wsparcie Marsjan nie możemy liczyć(jeżeli to na zielone ludziki – "z bliskiej zagranicy'zagranic" za którymi niektórzy jakoby "prawicowcy" - chyba tęsknią.....). Z tych wszystkich powodów popieram PIS . Nie jest to partia moich marzeń, ale spełnia podstawowe minimum. Jest autentycznie propolska, opowiada się za prawdą historyczną i do niej dąży. Ergo, jest przeciwna lewicowej amnezji i wybielaniu komunistycznej przeszłości. Domaga się ELEMENTARNEJ SPRWIEDLIWOŚCI. Zarówno w ocenie niedawnej przeszłości jak historyczna i kształtowaniu stosunków społecznych. Jest zdecydowanie przeciwna zmasowanej korupcji i ekonomicznym przekrętom, których geneza sięga PRLowskiej– uwłaszczonej obecnie – nomenklatury. A właśnie ona była i jest matecznikiem i rozsadnikiem gospodarczych afer. Autor Irek Cezary Tuniewicz
Administrator - 2014-11-11 22:26:23
Szanowny Gero, prosimy o kontakt w sprawie o, której napisałeś z Administratorem.
Wioletta Ładno - 2014-11-11 21:05:55
Proszę Państwa, jakim płytkim człowiekiem trzeba być, żeby upubliczniać osobiste informacje na temat drugiego człowieka? Znam osobiście Pana Piotra Parzonkę i mogę zaświadczyć, że jest to dobry i uczciwy człowiek. Od kiedy branie zasiłku na dzieci jest w jakikolwiek sposób naganne? Jeżeli Pan Parzonka znalazł się w sytuacji, która tego wymagała, to skorzystał z prawa jakie mu przysługuje. Czy jego dzieci miały chodzić głodne? Czy miał nie opłacać rachunków? Życie jest sinusoidą. Raz wiedzie nam się bardzo dobrze, a raz ledwo wiążemy koniec z końcem i niekiedy trzeba skorzystać z finansowej pomocy państwa. Nie rozumiem, dlaczego w sklepie spożywczym właściciel nie miałby sprzedawać alkoholu ??? Każdy ma czasem chęć kupić butelkę wina do rodzinnej uroczystości czy piwo z okazji organizowania grilla dla znajomych. Obawiam się, że te obrzydliwe słowa odnośnie Pana Parzonki są związane ze zbliżającymi się wyborami. Jak nisko trzeba upaść, żeby prowadzić taką „kampanię nienawiści” wobec drugiego człowieka. Panie Marianie, zastanowi się Pan nad sobą. Autorefleksja jest tu jak najbardziej wskazana. Aż tak Pana boli, że ktoś się czegoś dorobił? Wynika to z ciężkiej, wieloletniej i uczciwej pracy Pana Parzonki. Zamiast zazdrościć innym proszę Panie Marianie zakasać rękawy i wziąć się do roboty, a nie bluzgać na inne osoby. Będzie więcej z tego pożytku.
Piotr Parzonka - 2014-11-11 17:42:34
Tak to jest. Jak komuś sie plotki z zazdrościa mieszają w głowie. Jedna pani drugiej pani coś powiedziała, coś przekręciła, coś dodała. Gdyby była wporządku nic by nie podejrzewała ale często mierzymy swoją miarą i trudno jest zrozumieć inną rzeczywistość.
Dziwi mnie fakt, że ktoś wyciąga wnioski tak pochopne. Przecież w PPS nikt zasiłku wychowawczego nie przydziela na ładne oczy. A skoro przydziela to są podstawy prawne i są dokumenty. Jeśli nadal ktoś twierdzi, że coś wyłudziłem proszę powiadomić prokuraturę a wszystko wyjdzie na jaw także fakt informacji poufnych. Rozpowszechniając kłamstwo w internecie jest to tylko potrzeba wyborcza nie pierwsza i nie ostatnia i nie tylko o mnie. Niestety komuś na tym zależy.
Bo przecioeż można zapytać mnie meilowo ale oczywiście to nie ma rozgłosu.
Przepraszam za błędy - dyslektyk tak ma


Piotr Parzonka
Piotr Parzonka - 2014-11-11 13:44:40
Odnoszę się do zarzutów postawionych przez p. Mariana.

Nie staram się o zasiłek, bo w chwili obecnej nie ma takiej potrzeby a też i podstawa prawna nie daje takiej możliwości.
Natomiast powodzi mi się, bo ciężko pracuję. Mimo, iż są podstawy do renty z powodu mego serca i rozrusznika, to jednak nie korzystam z tego.
Mimo mego serca własnoręcznie zbudowalem budynek, w którym mieszkam od A do Z. Od fundamentów, balustrady i wiele innch rzeczy i szczegółów. Mój najdłuższy dzień pracy, to cały piątek + noc i cała sobota. W sumie kilkanaście godzin łącznie. Gdzie były te zażuty jak brudny w pocie czoła tyrałem.
Teraz włożyłem garnitur umyłem się i wielu mnie nie poznaje, to prawda. Prawdą jest, że dwa lata temu może trzy złożyliśmy wniosek o zasiłek na dzieci. Zgodnie z prawem otrzymaliśmy zasiłek na kilka miesięcy. Żona była na wychowawczym bez wynagrodzenia a ja często chorowałem. Przy tym wszystkim trójka dzieci. Dwoje małych. Jedno dziecko 3 razy w tygodniu woziłem do Kajetan na rechabilitacje. Aż dziw, że podołaliśmy. Trzeba zauważyć, że na ten zasiłek przez wiele lat składkowaliśmy jak każdy człowiek pracujący. Myślę, że z mego powodu nikomu nie zabrakło na przydział zasiłku. W życiu jest raz podgórke raz z górki. Jak jest z górki można innym pomagać. A jak podgórkę to nie ma co płakać i się wstydzić lecz trzeba prosić o pomoc, która się nalezy z naszych składek. To zapewne lepsze od kradzieży. Jak było na górce to przekazałem materiały budowlane dla pogożelców na 1/3 domu i wiele innych gestów można przytaczać, choć nie widzę konieczności.

Sklep spożywczo-alkocholowy w moim lokalu. Ja ten lokal wynajmuję i nie mam żadnego wpływu na towar w sklepie. Nie znam sklepu spożywczego bez alkocholu i żadnego producenta alkocholu bez alkocholu. Nikt z tego powodu nie został wykluczony ze społeczności a podatki z koncesji i nie tylko zailają fundusz miejski. Z funduszu miejskiego buduje się drogi, chodniki i inne inwestycje miejskie są realizowane. Nie znam osoby, która by podskakiwała na chodniku celem ominięcia kostki z funduszu alkocholowego. Wolałbym aby w moim lokalu sprzedawano obrazki z wizerunkiem świętych, ale pewnie nikt by się z tego nie najadł. Nie znam żadnej osoby, która by była przymuszana do zakupów w Małpce.

Myślę, że ktoś próbuje zaprezentować moją osobę w krzywym zwierciadle z powodu wyborów. Może komuś zagrażam jako kandydat. Jak komuś braknie własnych atutów wówczas szuka próbuje dyskredytować konkurentów. Ja nie czuje się czyjmś konkurentem ale wiem, że inni tak czują i to są skutki tych odczuć.

Współczuje wszystkim, którzy dali się zwieść fałszywym zarzutom a także tym, którzy je produkują

Pozdrawiam
Piotr Parzonka - człowiek
marian - 2014-11-10 23:30:03
Przy okazji sprawy z posłami mam pytanie do p. Piotra Parzonki kandydującego w okręgu Zielona-Groszówka. Znajomi świerzo opowiedzieli mi, że starał się Pan o zasiłek na dzieci. Byli oburzeni, bo panu sie dobrze powodzi. Żyje Pan z wynajmowania własnych nieruchomości w Wesołej i innych miejscach, czerpie pan dochody z handlu alkoholem. Taka pomoc należy się dzieciom, które są ubogie. Pewnie bym nigdy o panu nie rozmawiał, bo pana nie znam, ale pan kandyduje do RADY. Dlatego pytam, czy to prawda, że załatwia Pan sobie zasiłek? A jak tak, to czy to jest w porządku?
Julian - 2014-08-24 16:32:59
Polakom do szczęścia wystarcza nadzieja, że wielki biznes nie płacący podatków i bezkarny zapewni im w przyszłości dobrobyt.

Uroczy uśmiech premiera, cenzura na media i sprytne odwracania uwagi od spraw przykrych nie zakłóca im spokoju duszy, bo przecież najważniejsze jest dobre samopoczucie, żeby móc pracować do śmierci i być z tego zadowolonym:)

Niepokoi mnie tylko, że według raportów amerykańskiego i unijnego odnotowani zostaliśmy jako najgłupszy naród Europy.
Piotrek z Groszówki - 2014-08-22 15:30:21
Wkurwia mnie że dzielnica tuż przed wyborami zrobiła pospolite ruszenie i robi ścieżkę rowerową na Pierwszego Praskiego Pułku - mogli to zrobić na wiosnę to by się przez lato ludziom przydała - ale k...wa nie trzeba zrobić na zimę żeby przecięcie wstęgi było tuż przed 16 listopada a potem będzie leżała odłogiem az do następnego lata.
niebolek - 2014-08-14 17:55:45
głosujcie tak dalej. najpierw polski przemysł (m.in. osławiony kretacz lewandowski0, polskie stocznie (zob. mała stocznia w Rostocku i port Warnemuende zaraz za granica niemiecką, po wyończeniu szczecina i świnoujścia wprost rozkwitły!). zniszczyli polskie rybołówstwo, zniszczyli polski cukier (pamiętacie jak napchali posła Janowskiego prochami i pokazali w tv?), znisczyli polskie cementownie (po sprzedaży za grosze polskiego cementu, ta złodziejska hołota wzięła się za budowę dróg!!! kupując cement z dawnych polskich cementowni!) a teraz trzeba wykończyć polskie rolnictwo. Okazja świetna - sankcje rosyjskie. I tu uwaga: min., rolnictwa nawołuje do niszczenia plonów! dobre?! No bomba, a dlaczego bomba, a dlatego, że cena na rynku (i na bazarku, tak na bazarku) czyli u polskiego producenta nie może być przecież niższa niż w wielkich sieciach handlowych, które sprowadzają ziemiopłody z zagranicy albo kupuja je tanio, żeby sprzedać z odp. zyskiem. Taki jest p. Sawicki. Niszczcie dalej ziemiopłody, zamiast sprzedać taniej, bo Lidl, Real, Biedronka musi utrzymać swoją cene. Ludzie nie mają kasy i pójdą tam gdzie taniej. Kupili by u was, ale wy wolicie słuchac Sawickiego, który dba o interes - na pewno nie polskiego rolnika. Dostaliście coś od UE? Nic i g. dostaniecie. Chodzi o to żeby wypchnąć was z rynku, w perspektywie zbankrutujecie i oddacie za półdarmo swoje gospodarstwa i woje firmy przewozowe - UE czeka na wasze miejsca pracy, tak jak odebrała Polsce rybołówstwo, stocznie itd. Będziecie parobasami u niemieckiego sąsiada, a może i u Ukraińca (popieranego przez Niemiaszka). Zobaczcie sobie kto to jest p. Sawicki i jakie interesy robi. No, Sawicki, powiedz w TV jak wyglądają twoje interesy i twojej małżonki.
olaf - 2014-08-07 12:33:40
Roberto de Mattei - "Dyktatura relatywizmu" ----

"Marsz w kierunku totalitaryzmu rozkłada się na trzy etapy. Pierwszym jest negacja istnienia prawa i prawdy obiektywnej, czego konsekwencję stanowi zrównanie dobra i zła, grzechu i cnoty. Drugim – instytucjonalizacja dewiacji moralnych objawiająca się w przemianie prywatnej niegodziwości w publiczną cnotę. Trzecim wreszcie – wprowadzenie ostracyzmu społecznego i prawnej karalności dobra.
Do tego momentu właśnie doszliśmy. Żyjemy w społeczeństwie hołdującym swoistemu antydekalogowi, w którym dozwolone jest wszystko poza publicznym deklarowaniem wierności zasadom porządku naturalnego i chrześcijańskiego. Jest to zarazem ostatni moment, aby przeciwstawić się dyktaturze relatywizmu."
Ryszardo - 2014-08-03 00:14:24
Podobno niewiele osob w Polsce chce kandydowac w wyborach samorzadowych dlatego wladza zostanie w tych samych rekach nie mozna do tego dopuscic ludzie glosujcie na nowe osoby nieskazone ta osmiornica ktora siedzi w ratuszu i w Wawie i w Wesolej
Janina - 2014-07-31 11:22:38


To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać
kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim
wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej
kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym
był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych
ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i
wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom
siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację
obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz
ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i
wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych
ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich
mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu , prostytucji i
aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich
bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się
temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym
ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do
sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!! niech każdy
prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem!!!
Agata Prz - 2014-07-27 22:27:32
Wesoła jest w strasznym marazmie niec sie nie dzieje ważnego przez te 8 lat rządów platfusów - chcaiłabym żeby to sie wreszcie zmieniło i dlatego trzymam kciuki za każdego kto ich odsunie od władzy - piszcie swoją strone i robicie to co robicie. Mój głos juz macie
Tadeusz Jankowski - 2014-07-25 06:22:41
Błagam na kolanach, litości, tylko nie ten nieszczęsny pomnik z powrotem. Może jakiegoś konia z kimś na koniu, ktoś tam przecież przez ponad tysiąc lat państwa przejeżdżał.
Szczególnie w kierunku Wilna. Albo w ogóle jakiś inny ktoś – może nawet być pisarz, pianista, albo poeta. Nazwać to placem Słowackiego i postawić mu pomnik. Niech wreszcie Król Duch zwycięży na Pradze
A Cyryl z jego metodami z powrotem do Moskwy. Bo Czesi na pewno go ni wezmą. A śpiący, pod Giewont tylko, co będzie z nimi jak się tamci obudzą, nie chciałbym być w ich skórze.
Klub Kelnerów - 2014-07-16 19:29:59
Witam,
uwaga uwaga wrócił ...odrodził się nasz fenix z popiołów - FOTORADAR na Trakcie Brzeskim róg Objazdowej (kierunek Warszawa) znów robi fotki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RZ - 2014-07-15 20:09:22
Drodzy Państwo,

czas nieubłaganie mija, co zatym idzie zbliża się wyznaczony przez rząd termin deklaracji o pozostaniu w OFE lub transferze własnych środków emerytalnych do ZUS.
W całej dyskusji wylano wiele ton atramentu, wymieniano mnóstwo argumentów rzeczowych i demagogicznych zarazem.
Fakty są takie, że na emeryturę oszczędzać trzeba, pytanie czy OFE to model najefektywniejszy i skuteczny ? Zapewne nie, patrząc na zyski największych OFE na rynku - ING, AVIVA czy PZU i porównując je z zyskami z działalności stricte ubezpieczeniowej nasuwa się wniosek że ktoś komuś kiedyś sprawił solidny prezent...
Jednak decyzję podjąć trzeba, ja zdecydowałem o tym że pozostaję w OFE. Po prostu, nie zmieniam a to dlatego że rząd tak starał mi się utrudnić tę prostą z pozoru czynność, pojść do ZUS, lub zalogować sie na storonie ( ale wcześniej też pojść do ZUS...). Zatem skoro chcą mi zabrać to co widzę co rok na podsumowaniu z wybranego przeze mnie OFE 15 lat temu- no pasaran !
Drugi argument dlaczego zostaję ? Ponieważ środki są dziedziczne i bardziej moje niż w nieokreślonej masie czegoś/niczego w ZUS.

A jakie decyzje podjęli nasi sąsiedzi ? zachecam do dyskusji ?..
sowa i przyjaciele - 2014-07-13 22:40:27
Hanna Gronkiewicz-Waltz potrafi ozłocić swoich pracowników. Od jesieni 2006 roku, gdy objęła fotel prezydenta, wypłaciła urzędniczej armii 318 mln zł nagród Najbliżsi współpracownicy prezydent Warszawy mogli liczyć co roku na olbrzymie premie. Mimo że co miesiąc dostają po kilkadziesiąt tysięcy złotych, to mogli cztery razy do roku liczyć na premie przewyższające ich normalne pensje. Najlepsi menadżerowie w prywatnych firmach dostają duże pensje. W samorządzie nie jest to możliwe, bo ogranicza nas ustawa kominowa – biurokraci szukali takiego usprawiedliwienia. – Dlatego premie są sposobem na docenienie fachowców pracujących w ratuszu – zaznaczali.
Gdy urzędnicy napychali portfele, zwykli warszawiacy liczyli każdy grosz. Magistrat przygotował im drastyczne podwyżki cen za dzierżawę gruntów, co roku podnoszono też stawki za wodę i ścieki. Do tego przygotowano drakoński wzrost cen za bilety komunikacji miejskiej.Ale podwyżki to nie wszystko czym „zasłużyli” się stołeczni biurokraci z Hanną Gronkiewicz-Waltz na czele. Jak do tej pory nie udało im się bowiem zrealizować choć połowy obietnic wyborczych z… 2006 roku
agencirosji - 2014-06-26 13:15:32
Dziadek Prezydenta Komorowskiego Osip Szczynukowicz, jak i ojciec Zygmunt Komorowski działali zawsze na szkodę Państwa Polskiego, pierwszy walcząc w 1920 r przeciwko Polsce, drugi będąc oficerem LWP przyczynil się do mordowania żołnierzy AK na Podlasiu, był także sowieckim agentem. Obecna zona gubernatora Polski Anna" pochodzi z rodziny UB. Rodzice "komorowskiej" zmieniali 3 razy nazwisko najpierw matka nazywała sie Hanna Rojer pózniej zmieniła na Józefa Deptula a gdy Anna miała 2 lata zmienili nazwisko na Dembowscy-pracowali czynnie w PZPR byli rosyjskimi szpiegami Dlaczego nie piętnuje się kłamstw które serwował Komorowski podczas kampanii wybiorczej???Dlaczego temat odszedł w zapomnienie ??? przecież okłamał cały naród o jego rzekomym szlacheckim pochodzeniu, pamiętacie jak szczycił się herbem ???Kto z Polaków wie, że dziadkowi Bronisława Komorowskiego udało się zbiec z polskiej niewoli ( do której trafił po bitwie pod Niemnem w 1920 r-zachowała się jego kartoteka jeńca wojennego ) i schronił się na Litwie w Kowaliszkach u polskiej szlachty o nazwisku Komorowscy. Właściciele majątku wkrótce zginęli z rąk Rosjan do których donosił mieszkający u nich Osip Szczynukowicz dziadek obecnego prezydenta skarżąc Komorowskich o sprzyjanie polakom, a Szczynukowicz przywłaszczył sobie ich nazwisko w celach agenturalnych. Tam w roku 1925 narodził się Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława Marii, kto o tym wie ?? Dlaczego po ujawnieniu kłamstw o rzekomym tytule szlacheckim i herbie rodzinnym szybko te informacje znikły z oficjalnej strony Komorowskiego ??Dlaczego dziś Prezydent, któremu najbardziej powinno zależeć na wyjaśnieniu tragedii w Smoleńsku powtarza kłamstwa MAK'u, obarcza winą polskich pilotów wytykając im szkolne błędy a nowe ustalenia wybitnych specjalistów i prof. Biniendy, dr Nowaczyka czy inż. Szuladzińskiego i ich samych nazywa " egzotycznymi naukowcami" i wyśmiewa ich szanowany na całym świecie dorobek naukowy i ceniony profesjonalizm. Kto z Polaków wie, że Komorowski zna się prywatnie z wieloma oficerami GRU ( radzieckie służb specjalne ) kto z Was wie o tajemniczych jego spotkaniach na terenie Rosji i Armenii czy nawet Szwajcarii z przedstawicielami GRU i FSB oraz właścicielem zakładów w Samarze remontujących przed zamachem prezydenckiego tupolewa, czy sam fakt,że o tych spotkaniach nie została poinformowana opinia publiczna nie daje Wam nic do myślenia ??? Prawda jest taka, Polska jest naszpikowana rosyjskimi agentami i osobami, które są zależne od Kremla, media w Polsce nie są polskie jakie wiemy, czyli sprzyjające obecnej władzy i Prezydentowi media ( jakie widać i słychać) zostały stworzone i finansowane pod koniec lat osiemdziesiątych przez służby specjalne PRL którymi oficerami prowadzącymi byli tajni agenci KGB.. I ciekawe dlaczego Komorowski wysłał byłego agenta do Komisji Weryfikacyjnej WSI aby wykraść swoje papiery!!!!To oznacza ,ze coś z nim jest nie w porządku. Dziwna i zakłamana jest jego historia rodzinna i sam wykradziony tytuł hrabiowski, którym się szczyci obłudnik!!!!!!! Polacy musza to wiedzieć! Na znak protestu wobec reżimu PO-Kremlowskiego przekaz rodzinie, znajomym!
Iwona - 2014-06-24 09:55:34
Witam
pokłosie tej ustawy śmieciowej już jest w bloku obok na moim osiedlu pojawiły się szczury, a śmieci zwłaszcza te segregowane wybierane są tak rzadko, że zalegają już nie tylko w kontenerach ale w całej wiacie śmietnikowej. To co dotyczy śmieci to naprawdę ogormny problem i jak to mówią ministrowie ".....i kamieni kupa".
Robert - 2014-06-23 09:05:42
Refleksja śmieciowa

Drodzy Sąsiedzi,

Jestem mieszkańcem Starej Miłosny od 10 lat, od 5 ciu mieszkam w swoim domu, od jakiegoś ( wszyscy wiedzą ile ten czas trwa ) uszczęśliwiono mnie nowym procesem śmieciowym.
Po ubiegłym weekendzie, w poprzedzonym świętem Bożego Ciała naszła mnie potężna wola działania, impulsem do tego jest dzisiejszy obraz śmieci o poranku na ulicach naszego cokolwiek sympatycznego osiedla.
Tragedia, syf, malaria ruja i poróbstwo ( nie chcę cytować słownictwa ministerialnego..).

I jeden wniosek, kto na tym skorzystał ? i jaki był cel wprowadzenia nowej ustawy śmieciowej, kto za tym głosował iu jakie były argumenty ?

I jeszcze pytanie, do sąsiadów, mieszkańców osiedla- czy ktoś z nas jest ZADOWOLONY, tzn czy po zmianie ustawy, wprowadzeniu spółki Lekaro (i innych w miejsce wcześniej, całkiem sprawnie działających ) komukolwiek jest lepiej, sprawniej ?

Bardzo proszę Sąsiadów o opinie.
mieszkanka wesołej - 2014-04-18 14:05:20
Z szerszego punktu widzenia to ta obwodnica by się przydała. Uciążliwe w Starej miłośnie jest np to że ludzie jadący od strony Szosy Lubelskiej skręcają przed światłami i jadą Gościńcem aż do ronda koło Lidla bo im tu szybciej. Mieszkańcy muszą dławić się w korkach przez tych co skracją sobie drogę (tak na marginesie powinni tamatą ulicę zrobić jednokierunkową na krótkim odcinku). Codziennie rano ta sama walka z tymi ludzmi którzy SM traktuja jako skrót, widać to po rejestracjach że to np Otwock, lub dalsze miejscowości. Dobrze by było żeby obwodnica była - w końcu gdzieś musi powstać.
kalinko - 2014-04-18 13:49:39
Zgadzam się, że obwodnica jest potrzebna i należy o niej rozmawiać z głową, a argumenty związane z niszczeniem terenów wypoczynkowych, sanatoriów i ogrodów, czu utrudnianie życia łosiom, są totalnie niedorzeczne, ponieważ zwiększony ruch samochodów w Wesołej, przez brak obwodnicy, jest znacznie bardziej uciążliwy. Druga kwestia, to kto powiedział ze Wesoła ma być terenem rekreacyjnym? Jestem mieszkańcem Wesołej, i chciałbym w przyszłości zobaczyć jej rozwój, a nie degradację w ogródki działkowe z marchwią i kapustą, bo na chwilę obecną dzielnica nie zapewniła sobie niezależności w postaci zaplecza kulturalnego, i niestety musimy korzystać z teatrów i kin w innych częściach Warszawy.
Abwe - 2014-04-15 23:53:04
Niestety, znowu komentarze przeciwko WOW sa niezwykle demagogiczne. Pani Szczerbinska, jak mi sie wydaje, pisala o WOW w tym samym tonie juz wiele lat temu. Przy dzisiejszej technice i technologi budowy drog i pojazdow, te wszystkie wywody sa nic niewarte. Dzisiaj Wesola zostala zatloczona samochodami i bedzie coraz gorzej, bo nie ma obwodnicy. Protestuje przeciwko protestom przeciw WOW! Na temat WOW trzeba rozmawiac, ale rozsadnie a nie zasadzie budowania elektoratu.
Anna Szczerbińska - 2014-04-14 21:48:30
Argumenty przeciw poprowadzeniu WOW przez tereny WesołejWesoła ani jako gmina, ani potem jako dzielnica Warszawy, nigdy nie zgodziła się na WOW wg planów GDDKiA.

W żadnym z planów zagospodarowania miasta Wesoła nie przewidziano rezerwy terenowej na jakikolwiek z wariantów WOW. Miasto rozbudowywało się, kupowano działki i budowano domy.

Przeprowadzenie WOW przez Wesołą spowoduje:

Zatrucie wody w ujęciach wody pitnej, zbiornikach otwartych a po kilku latach eksploatacji, również wód czwartorzędowych w zbiorniku GZP 222, stanowiącym rezerwę wody pitnej dla Mazowsza

Zatrucie gleby na terenach przylegających do trasy

Zniszczenie lasów na powierzchni wielu km2

Zniszczenie unikalnych wydm piaskowych

Uniemożliwienie okresowych wędrówek zwierząt leśnych, zwłaszcza łosi

Utratę 20% czystego powietrza dostarczanego przez Wesołowskie lasy Warszawie

Utrudnienie rozwoju miasta w kierunku wschodnim

Podział dzielnicy na odrębne osiedla, oddzielone od szkół, placówek poczty, stacji PKP czy kościołów i czasem trudno dostępne dla pogotowia i policji

Zniszczenie terenów wypoczynkowych i, być może, ogrodów

Utrudnienia w dojeździe do centrum i złą komunikację między osiedlami

Ryzyko zagrożenia zdrowia, a nawet życia, w przypadku awarii pojazdu przewożącego substancje chemiczne

Uniemożliwienie działalności sanatorium MSW, terenów sportowych

Zagrożenie zabytków (Kościół pw. Opatrzności Bożej w Wesołej)

Uniemożliwienie rozwoju Wesołej jako centrum rekreacji i wypoczynku

Argumenty przeciw przeprowadzeniu WOW przez Wesołą zostały opracowane na podstawie prac specjalistów.
mieszkanka wesołej - 2014-04-14 16:34:15
w filmie Rejs jest taka scena w której bohaterowie opisują polską kinomatografię jako "Nic się nie dzieje" właśnie tak można również opisać to co dzieje sie w naszej dzielnicy - nic sie nie dzieje. Jest nudno, stroświecko i bez polotu, inicjatyw brak aż szkoda patrzeć.
Kasiołek - 2014-04-14 11:15:09
To prawda. Dzielnica jest zarządzana nieciekawie - potrzeba ZMIAN.
Betor - 2014-04-13 21:23:17
No cóż żyje się tu bardzo dobrze do czasu aż deszcz nie popada, bo potem szkoda gadać - gdyby nie nasi strażacy to słabo to widzę. Kanałek już dawno się prosi o pogłębienie a ścieżki wzdłuż kanałka można by zagospodarować jako lokalną promenadę do spacerów a nie tylko jako wc dla piesków - zawsze jak tam jeździłam wózkiem z dzieckiem na plac zabaw to potem musiałam czyścić kółka.
mario - 2014-04-13 21:18:09
Władza jest tak niemrawa że nie poinformowała mieszkańców o funduszu partycypacyjnym i niestety Wesoła jako jedyna nie złożyła ani jednego projekty podczas gdy inne dzielnie miały ich setki. Jesteśmy zapyziałą dzielnicą bo nikt nic tu nie robi aby mieszkańcom żyło się lepiej. Brak imprez lokalnych integrujących mieszkańców, brak podstawowych mediów, jak widać chyba przez ostatni czas urzędnicy byli zbyt zajęci wydawaniem pozwoleń pod kolejne dyskonty

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS