Nowy komisariat w Wesołej - wkrótce otwarcie.
Zmodyfikowano: 26-10-2014

Jeszcze w tym roku zostanie oddany do użytku nowy komisariat w Wesołej.

 

Dwukondygnacyjny obiekt przy ul. 1. Praskiego Pułku 21 w Wesołej o łącznej powierzchni użytkowej 660,7 m kw. stanął w miejscu starego budynku, którego powierzchnia wynosiła 338,8 m kw. Czyli będzie niemal dwa razy większy. Zakończono prace montażowe instalacji elektrycznej, poszycia dachowego łącznie z obróbkami blacharskimi, instalacji sanitarnej, a także instalacji c.o.

Obecnie trwają prace wykończeniowe. Po ich wykonaniu pomieszczenia zostaną umeblowane oraz zaopatrzone w sprzęt teleinformatyczny. Całkowity koszt budowy wraz z zagospodarowaniem terenu i wyposażeniem wyniesie około 5 mln zł.

Na czas budowy dotychczasowa siedziba komisariatu została tymczasowo przeniesiona do Komisariatu Policji Warszawa Rembertów przy ulicy Plutonowych 6. Do czasu oddania nowej siedziby w Urzędzie Dzielnicy Warszawa Wesoła uruchomiono dyżury dzielnicowych od poniedziałku do piątku w godz. 12-14 i 16-18.

- Zwiększając tempo prac inwestycyjnych pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców oraz służących w tym rejonie policjantów, a jednocześnie sprawić, aby mieli oni bardziej komfortowe warunki do wzajemnych kontaktów - mówi zastępca komendanta stołecznego policji ds. logistyki mł. insp. Małgorzata Łyszko-Domagalska.

Jak tłumaczą mundurowi potrzeba budowy nowego obiektu w miejsce dotychczasowego komisariatu policji w dzielnicy Warszawa Wesoła pojawiła się przed trzema laty. Miał na to wpływ wzrost liczby ludności zamieszkującej ten teren. Decyzja o budowie nowego, większego i nowoczesnego komisariatu była również podyktowana złym stanem technicznym dotychczasowego obiektu, zbyt małą kubaturą i bardzo niskim standardem wykończenia. Inicjatywa została pozytywnie zaopiniowana przez władze samorządowe. 

Budowa komisariatu jest finansowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w ramach programu standaryzacji obiektów służbowych policji. W ramach trzyletniego programu na lata 2013-2015 na standaryzację i modernizację komend w całej Polsce przeznaczono 1 mld zł. Program zakłada także ujednolicenie wizerunku komend i komisariatów, aby ułatwić identyfikację budynków policji. Dotyczy to zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego wyglądu obiektów, m.in. w zakresie jednakowej kolorystyki elewacji, pomieszczeń wewnątrz budynku i podłóg (w odcieniach grafitu) oraz umieszczenia logo policji na zewnątrz budynku.

zw.com.pl

Komentarze

Dyniek - 2014-10-26 16:57:11
Dobrze że podkreślone jest że to za pieniądze ministerstwa bo pewnie ta miernota buristrz i jego pomagierzy zaraz sobie przypisza sukces, że dali dzielnicy nowy komisariat. Potem znowu w jakiejś propagandowej gadzinówce będzie zachwyt nad sprawnością platfósów - kłamczuchów w dzielnicy

Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS