List mieszkańca Wesołej
Zmodyfikowano: 24-10-2014

Szanowni Państwo!

 

Jeden z mieszkańców Pan Antoni Bednarek z osiedla Zielona napisał do nas list z prośbą o publikację, ponieważ docelowy adresat redakcja Wiadomości Sąsiedzkich zbył go milczeniem. Ponizej pełna treść nadeslanego listu:

Szanowna Redakcjo

Wiadomości Sąsiedzkie Wesoła

e-mail: redakcja.wesola@wiadomoscisasiedzkie.pl

Warszawa – Wesoła,  dnia 17.10.2014

 

Zwracam się do Redakcji „Wiadomości Sąsiedzkich” z prośbą o opublikowanie niniejszego listu, ponieważ notatka zamieszczona we wrześniowym wydaniu Waszego pisma, narusza moje poczucie przyzwoitości i właściwego zarządzania inwestycjami.

Sprawa dotyczy artykułu pt. „Rowerem do Urzędu Dzielnicy” autorstwa pani radnej Katarzyny Zakrzewskiej. Pani Radna z uśmiechem informuje nas jaką to wielką atrakcję zgotował nam Zarząd Dzielnicy Wesoła budując i oddając do użytku ścieżkę rowerową pomiędzy osiedlem Stara Miłosna a Wesołą Centrum. Nie muszę pytać, której części Wesołej jest Pani Radna mieszkanką? Widać to z fotografii i szczerego uśmiechu z czego wynika, że jest z pewnością mieszkanką i radną ze Starej Miłosnej. Ten uśmiech to śmianie się w nos pozostałym mieszkańcom Wesołej w szczególności Osiedla Zielona, Grzybowa i Groszówka. Mieszkańcy tej części Wesołej od lat nie mogą się doczekać chociaży zwykłego chodnika na ul. Niemcewicza, nie mówiąc już o zatokach przystankowych dla miejskich autobusów czy ścieżce rowerowej, która też, notabene, prowadziłaby do Urzędu Dzielnicy i to w prostej linii od samego Centrum Warszawy.

Pani Radna dodaje przy tym z całkowitą słusznością, że budowa ścieżek dla rowerzystów to nie tylko moda – to konieczność, która oznacza bezpieczeństwo o czym na szczęście w Dzielnicy Wesoła nie trzeba nikogo przekonywać. Pytam zatem, czy Pani Radna jechała kiedykolwiek ul. Niemcewicza i co może powiedzieć o bezpieczeństwie na tej drodze, na odcinku oś. Zielona – Urząd. Nie radzę Pani tędy jechać, bo może Pani potracić rowerzystę lub pieszego, albo też zderzyć się z pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka lub dostać mandat za omijanie autobusu stojącego właśnie na przystanku, bo musi Pani przejechać przez ciągłą linię. Sprawa bezpieczeństwa na ul. Niemcewicza była przedmiotem wielokrotnych interpelacji radnych z tej części Wesołej. I co? I nic w tej sprawie nie zrobiono.     

Zarząd Dzielnicy jest też widocznie bardziej ukierunkowany na elektorat z Osiedla 50 – lecia PRL-u i ani myśli podzielić się środkami finansowymi z innymi osiedlami, traktując mieszkańców osiedli Zielona, Grzybowa i Groszówka jako obywateli drugiej kategorii.

Pani Radna Zakrzewska uświadamia nas następnie, że ścieżka dla rowerzystów będzie budowana dalej w kierunku centrum Wesołej i dworca SKM. Martwi się tylko tym, że rowerzyści będą jeździć po wydzielonym pasie na asfalcie a nie po specjanie wybudowanej ścieżce. Odcinek od Urzędu do ul. Armii Krajowej będzie, co prawda, dopiero budowany, ale czy to powinien być priorytet? Jeśli porównać stan bezpieczeństwa na tej drodzej do opisanego wyżej stanu bezpieczeństwa na ul. Niemcewicza, to bezwzględnie najpierw należy zająć się ul. Niemcewicza. I o to tu chodzi, aby rozdysponować posiadane własne środki i dodatkowe fundusze uczciwie nie tylko według woli radnych, którzy występują w różnych dziwnych koalicjach i nie zważają na radnych co są w mniejszości, chociaż racje są po tej stronie. To ostatecznie jest rolą Zarządu Dzielnicy, aby podejmowane decyzje wynikały z rzeczywistych potrzeb i bezpieczeństwa mieszkańców a nie były tylko tłem dla rozgrywek miedzpartyjnych. Nie mam nic przeciwko inwestycjom w Wesołej i cieszę  się z wykonania trasy dla rowerów wzdłuż ulicy 1 Praskiego Pułku. Apeluję jednak do Pana Burmistrza i Zarządu Dzielinicy aby z planowanej trzykilometrowej trasy rowerowej przeznaczyć chociaż 1 km na ul. Niemcewicza. Tylko proszę nie piętrzyć trudności, że to nie nasza droga, nie nasza ziemia tylko Lasów Państowych itp., bo sprawa tak czy inaczej jest w rękach  Zarządu.  Myślę, że mieszkańcy  Zielonej, Grzybowej i Groszówki też tak czy inaczej podziękują Zarządowi. Już niedługo bo 16 listopada.

Z poważaniem

Antoni Bednarek, Wesoła – Zielona

Komentarze

Antoni Bednarek - 2014-10-27 11:01:22
Odpowiadajac Mieszkancowi Groszowki musze zwrocic uwage, ze na ul. Niemcewicza nie chodzi w pierwszej kolejnosci o sciezke rowerowa. W artykule WS, ktory mnie sprowokowal do napisania listu, mowa jest glownie o bezpieczenstwie i pieniadzach. Wiadomo, wszystkiego naraz nie da sie zrobic. Mysle, ze na ul. Niemcewicza w pierwszej kolejnosci nalezy zrobic zajazdy przystankowe i chodnik chociaz po jednej stronie drogi, bo to sprawa bezpieczenstwa, a sciezka rowerowa moze byc pozniej. Skoro sa plany i fundusze na sciezke rowerowa od Urzedu do SKM, gdzie nie jest ona taka konieczna, to nalezy je bezwzglednie przeznaczyc na uporzadkowanie ul. Niemcewicza. Temat ten byl rzeczywiscie wielokrotnie poruszany, ale bez skutku. Nie wiem w czym jest problem. Moze tylko w tym, ze ul. Niemcewicza przecina panstwo Lasow Panstwowych i sprawa staje sie nie do zalatwienia. Nie wiem. Moze ktos to wyjasnic?
Mieszkaniec Groszówki - 2014-10-22 13:37:50
Już ten temat był nie raz poruszany na wesola-gazeta.pl. Ścieżka rowerowa na ul.1 Praskiego Pułku była konieczna gdyż nie ma alternatywnej /bocznej/ drogi. Ul. Niemcewicza ma drogę alternatywną i bardzo często z Groszówki do Zielonej jadę rowerem ul. Mickiewicza.

Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS