Niewesoło burmistrzowi warszawskiej dzielnicy Wesoła
Zmodyfikowano: 16-04-2014

 

Autor: Prawdomowny (zredagowany przez: Agata Szałkiewicz, Anna Mielczarek) tekst zaczerpnięty z http://interia360.pl 

Ośmiornica powiązań towarzysko-partyjno-urzędniczych ujawniona przez dziennikarzy Gazety Warszawskiej, którzy wystąpili do Premiera o natychmiastowe działanie i przywrócenie prawa w tej części stolicy. O odwołanie skompromitowanego urzędnika apelowała też w telewizji minister Julia Pitera.

Warszawska ośmiornica powiązań towarzysko- partyjno- urzędniczych PO ujawniona przez dziennikarzy Gazety Warszawskiej. / fot. Prawdomówny

 

Burmistrz Wesołej Edward Kłos łamie prawomocny wyrok sądu i zamiast ponosić karę, jest wysoko nagradzany. O bezprawiu w dzielnicy Warszawy donosiły wszystkie media, pisaliśmy i my w materiale pt: "Szokujące odkrycie! W Polsce zalegalizowano bezprawie i to dosłownie!"

Przypomnijmy, pomimo prawomocnego wyroku Sądu nakazującego natychmiastowe wstrzymanie nielegalnych prac budowlanych burmistrz Kłos prowadził je do zakończenia. Przesunął on budowę zatoki przystankowej spod sklepu monopolowego swojego kolegi i byłego radnego na prywatną własność innego mieszkańca, połamał prawnie chronione drzewa i zdewastował ogrodzenie, oddalił ją wbrew interesowi mieszkańców o 100 m, aby w końcu zatarasować wjazd na posesję.

Sąd (WSA) już na pierwszej rozprawie nakazał mu natychmiast wstrzymać wszelkie prace budowlane, a Wojewodzie wyjaśnić sprawę samowoli. Niestety burmistrz Kłos na piśmie odmówił wykonania wyroku Sądu i ją prowadził, a Wojewoda Mazowiecki od kilku lat nie wyjaśnił sprawy, bowiem włodarz Wesołej odmówił udostępnienia dokumentacji. Za nic ma prawo w całej rozciągłości.

Dziennikarze Warszawskiej Gazety ujawnili powiązania, które powodowały, że łamiący prawo urzędnik mógł czuć się bezkarnie - kto odpowiada za bezprawie w Wesołej:

Jacek Wojciechowicz b. burmistrz Wesołej i poseł w jednym wbrew prawu. Obecnie zastępca Prezydenta Warszawy. - Przewodniczący PO w Wesołej. To on, będąc burmistrzem, zdecydował o zajęciu prywatnej nieruchomości pod przystanek ZTM. Bezprawną decyzję wykonał jego ówczesny zastępca - Edward Kłos, obecny burmistrz Wesołej i zastępca przewodniczącego PO - Wesoła. To on odmawia wykonania wyroku sądu. Z kolei zastępca obecnego burmistrza Marian Mahor - to sekretarz tejże partii. Drugim wiceprzewodniczącym PO Wesoła, jest pani Ligia Krajewska - wiceprzewodnicząca Rady Warszawy. To ta pani referowała Wojewodzie obywatelską skargę na bezprawie w Wesołej oraz skierowała ją do komisji rewizyjnej, gdzie sprawa utonęła bez wieści, bowiem po wielomiesięcznym przetrzymaniu „w szafie" nie nadała biegu sprawie kolegi.

Jednak bezczynnych urzędników wyręczyli warszawscy dziennikarze i złożyli wniosek do Premiera Donalada Tuska o przywrócenie prawa w dzielnicy Warszawa-Wesoła i natychmiastowe odsunięcie skompromitowanego burmistrza, który łamiąc wyrok sądu dokonał wysokich strat finansowych dla skarbu państwa i kompromituje swój urząd. Mieszkańcy wystąpili również z petycją do władz.

Dziennikarze Warszawskiej ujawniają ośmiornicę, która opanowała warszawską dzielnicę, zapewniając bezkarność i będącą sędzią we własnej sprawie. Trudno więc dziwić się, że wkrótce sprawą zajmą się sędziowie zagraniczni w Trybunale Sprawiedliwości.

Kilka lat temu podobny skandal wokoło ówczesnego Prezydenta Warszawy Pawła Piskorskiego okazał się nader niebezpieczny, po ujawnieniu przez Gazetę tzw. „układu warszawskiego" władze partii rozwiązały stołeczną P.O. Po kilku latach w miejsce tamtej struktury baronowie P.O. z Wesołej budują nową i pokazują, że nie wyciągnęli lekcji z nieszczęsnej historii.

Dziennikarze Warszawskiej Gazety zapowiedzieli też kolejne aferalno-korupcyjne materiały z tej stołecznej dzielnicy. Czy władze PO zajmą się patologią, która toczy się w ich partii?

Autorytety o sprawie:

Superstacji Pełnomocnik Rządu Pani Julia Pitera:

  • „Urzędnik, który w jakikolwiek sposób sprzeniewierza się funkcjom do których został powołany, jeżeli w jakikolwiek sposób narusza obowiązek budowania zaufania do państwa, który to obowiązek wynika z kodeksu postępowania administracyjnego, jest człowiekiem, który nie nadaje się do pełnienia tej funkcji. Może się zdarzyć, że o tym nie wiedział, z tych dokumentów wynika, że wiedział".

W TVP2 Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego Pani Irena Kamińska:

  • „Sąd uchylił decyzję wojewody zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę, oznacza to, że obiekt którego dotyczy ta decyzja nie mógł być budowany, bo nie było ważnego zezwolenia na budowę. Zgodnie z prawem budowlanym, jeśli takiego zezwolenia nie ma, budowa nie może być prowadzona. Jest to samowola budowlana i działanie niezgodne z prawem. Bardzo niedobrze jest, że organy władzy samorządowej nie respektują przepisów prawa i wyroków Sądów dlatego, że zgodnie z przepisami są zobowiązane do przestrzegania prawa. Ktoś powinien te konsekwencje ponieść, natomiast to nie jest komedia tylko horror, bo każdy kto wyjeżdża na wakacje ma prawo spodziewać się że na jego nieruchomości nie będą prowadzone żadne prace budowlane niezgodne z prawem. To raczej jest mało śmieszne."

RPO:

„Rzecznik Praw Obywatelskich ubolewa, że nie doszło do natychmiastowego przerwania robót budowlanych, wraz z znajdującą się w tym rejonie infrastrukturą techniczną. W całej rozciągłości podzielić trzeba pogląd , że rozstrzygnięcia zapadłe w postępowaniu sądowo-administracyjnym powinny być respektowane nie tylko przez organy, których akty bądź czynności zostały zaskarżone, ale także przez inne podmioty, których praw lub obowiązków owe orzeczenia dotyczą - por. art. 170 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) Jeśli chodzi o ukaranie osób, które w rozważanym przypadku wykazały się złą wolą oraz brakiem poszanowania w stosunku do przepisów prawa, to nasz Urząd nie dysponuje odpowiednim instrumentarium do wyciągnięcia wobec nich ewentualnych konsekwencji".

pierwsza publikacja 2008-06-09 

Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS