Koniec Platformy coraz bliżej. Nawet CBOS przestało wierzyć w Tuska. NOWY SONDAŻ
Zmodyfikowano: 30-08-2014

Od miesięcy wszystkie sondażownie podawały, że Polacy mają dość rządów Platformy Obywatelskiej i największym zaufaniem obdarzają Prawo i Sprawiedliwość. Jedynie CBOS, współfinansowany przez rząd, poprawiał humory ekipie Donalda Tuska. Ale i tam przestali zaklinać rzeczywistość.

Tydzień temu zwróciliśmy uwagę, że CBOS ostatnią publikację badań partyjnych sympatii opublikował 9 lipca. I zastanawialiśmy się, czy partia Donalda Tuska, która z reguły wypada w sondażach CBOS nadspodziewanie dobrze, ma aż tak fatalne notowania, że sondażownia tak długo milczy.

Dzisiaj poznaliśmy odpowiedź. Rzeczywiście, Platformy Obywatelskiej Polacy mają serdecznie dość, bo nawet CBOS ogłosił, że liderem zaufania jest PiS. Razem z Solidarną Polską i Polską Razem cieszy się poparciem 32 procent Polaków, a Platforma daleko w tyle - z 26 proc.

Co równie ważne, poparcie dla PiS wzrosło (w porównaniu do lipca) aż o 8 procent, a PO straciło 3 proc.

Zgodnie z sierpniowym badaniem w Sejmie znaleźliby się jeszcze politycy SLD (9 proc.), Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego (7 proc.) i PSL (6 proc.). Polacy nie chcą w polityce Janusza Palikota i jego ugrupowania.

Z kolei serwis 300polityka.pl zwrócił uwagę, że:
"PiS zaczyna polityczny sezon z wyraźną przewagą nad Platformą także w sondażach innych ośrodków. W sierpniowym cyklicznym badaniu TNS Prawo i Sprawiedliwość ma 5 pp przewagi (31% do 26%). Jeszcze w lipcu było to 12 pp przewagi.W opublikowanym w poniedziałek sondażu HH dla „Rz” zjednoczona prawica ma 34%, Platforma 24%. Dystans wynosi 10 pp, ale miesiąc temu było to aż 16 pp (40 do 24). Sondaż Millward Browna dla 300polityka z 10-13 lipca pokazywał, że prawica może liczyć na 32%, a Platforma na 24%. Tu różnica wynosi 8 pp."

niezalezna.pl

Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS