Platforma zostaje w tyle. Dwa nowe sondaże, a w nich PiS deklasuje rywali
Zmodyfikowano: 28-08-2014

Według najnowszych sondaży cały czas utrzymuje się spora przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską. Zarówno w badaniu przeprowadzonym przez Homo Homini jak i TNS Polska partia Donalda Tuska sporo traci do PiS.

Z sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej” wynika, że Platformie nie udało się odrobić strat od czasu wybuchu afery podsłuchowej. Poparcie dla PiS deklaruje 33 proc. ankietowanych, podczas, gdy oddanie głosu na PO rozważa 25 proc. respondentów.

Według Homo Homini do Sejmu dostałyby się jeszcze trzy partie SLD z poparciem 12 proc. badanych, Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego z poparciem 7 proc. ankietowanych oraz PSL z poparciem 5 proc. respondentów. Z badania wynika także, że oddanie głosu na Twój Ruch deklaruje 3 proc. badanych, natomiast na Solidarną Polskę i Polskę Razem odpowiednio 2 i 1 proc. ankietowanych.

Ciekawie prezentuje się również poparcie respondentów, gdy weźmiemy pod uwagę wpólną listę prawicy. Wówczas na zjednoczony obóz prawicy głosowałoby 34 proc. ankietowanych, podczas gdy partia Donalda Tuska mogłaby liczyć na 24 proc. poparcia.

Tymczasem z sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska wynika, że oddanie głosu na PiS deklaruje 31 proc. badanych, natomiast chęć głosowania na PO 26 proc. ankietowanych.

TNS Polska prognozuje, że do Sejmu dostałyby się tylko dwie partie SLD (12 proc. poparcia) i PSL (7 proc. poparcia).

 

niezlaezna.pl

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS