PO utrzymuje przewagę nad PIS w sondażach CBOS z powodu odmiennej metodologii badań
Zmodyfikowano: 30-07-2014

W lipcu wszystkie największe ośrodki badań opinii publicznej opublikowały wyniki swoich badań nad preferencjami wyboryczmi Polaków, wiekszość z nich pokazywało ogromną przewagę PIS nad PO - Homo Homini 36% do 26%,  TNS OBOP 35% do 23% GFK Polonia 43% do 28% , jedynym ośrodkiem który w analogicznym okresie pokazał zupełnie odmienne wyniki był CBOS gdzie wyraźnie PO 29% miała przewagę nad PIS 24%.

Beata Roguska tłumaczyła iż taka różnica mogła powstać z zastosowania innej metodologii badań, pozostałe pracownie badające opinię publiczną robią to za pomocą medoty wywiadu telefonicznego natomiast CBOS przprowadza je za pomocą wywiadu bezpośredniego w domu ankietowanego.

To, że CBOS przeszacowuje PO i niedoszacowuje PiS jest w wynikach tego ośrodka nagminne i jaskrawo pokazują iż zastosowana metodologia sprzyja partii rządzacej.

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS