Najnowszy sondaż TNS: PiS mocnym liderem
Zmodyfikowano: 01-08-2014
Według najnowszego sondażu TNS przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad partią Tuska jest już naprawdę poważna. W Sejmie znalazłyby się tylko cztery ugrupowania: PiS, PO, SLD oraz KNP.

Według sondażu TNS Prawo i Sprawiedliwość otrzymałoby w wyborach parlamentarnych aż 35 proc. głosów. Tymczasem na Platformę Obywatelską gotowych jest głosować zaledwie 23 proc. Polaków. To jeden z najgorszych sondaży w ostatnim czasie dla partii Tuska. Co ciekawe, w Sejmie znalazłyby się jeszcze zaledwie dwie partie: SLD z wynikiem 8 proc. oraz Nowa Prawica z wynikiem 5 proc.

 

Jest to pierwszy comiesięczny sondaż TNS przeprowadzony po wybuchu afery taśmowej. Jeżeli tak rozłożyłyby się głosy, to PiS odniosłoby ogromny triumf. PO nawet w koalicji z SLD nie miałoby bowiem więcej posłów, niż partia Kaczyńskiego. Zagadką pozostaje z kim podjąć współpracę mogłaby Nowa Prawica. Choć Korwin-Mikke deklaruje gotowość do koalicji z PiSem, to wielu parlamentarzystów z tego ugrupowania wyraża względem takiej inicjatywy daleko idący sprzeciw. Chodzi tu nie tylko o bardzo kontrowersyjne zachowania Korwin-Mikkego, ale także o odmienną wizję polityki zagranicznej, zwłaszcza w odniesieniu do Federacji Rosyjskiej.

Jeżeli chodzi o pozostałe ugrupowania, to najlepszy wynik osiągnęłoby PSL otrzymując 4 proc. głosów. Twój Ruch, Solidarna Polska oraz Polska Razem mogą liczyć na po 2 proc. głosów. 1 proc. otrzymałby Ruch Narodowy.

Według TNS „w sposób zdecydowany” zamiar wzięcia udziały w wyborach zadeklarowało jedynie 16 proc. respondentów. 30 proc. raczej poszłoby do urn, 19 proc. – raczej nie, a 28 proc. z pewnością nie chce głosować.

bjad/300polityka source: fronda.pl

Komentarze

Sowa i Przyjaciele - 2014-07-22 12:59:27
A pewnie że się zacznie granie kilkoma kartami a to że TUSK jest taki ważny w Jewropie, a to że nas uratują przed klęska Pisostanu, a to że są genialni a Kaczyński to buc - zacznie się już nie wiadro ale kontener pomyj na Pis codziennie w TVN i Gw mediach. Ludzie nie dajcie się oszukać - PO walczy o życie w luksusie żłób , pieniądze i pozycje a nie o WAS
Pola - 2014-07-22 12:54:31
No właśnie zacznie się straszenie PiS-em. Nawet krowy stracą mleko jak PiS dojdzie do władzy ;)
Weronika - 2014-07-21 14:41:10
Zacznie się straszenie PIS-em i Kaczyńskim. Wszystkie media się w to zaangażują. To wypróbowana metoda PO straszenie Polaków.Przecież raz zdobytej władzy się nie oddaje. Tak wyglada demokracja w Polsce. Ludzie są tak zniesmaczeni polityką ,że nie wierzą w lepsze rządy. Uważaja,że wszyscy, którzy dojdą do władzy to grabią do siebie. Uważam, że jednak trzeba zaufać i nie dać sie wrobić w ,,czarnego luda". Tylko poprzez zmiany może dokonać się coś dobrego w Polsce nawet jeśli te zmiany należy powtarzać. Zostaje nan takie narzędzie jak karta wyborcza i należy z tego korzystać.

Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS