Program 500 zł priorytetem rządu Beaty Szydło
Zmodyfikowano: 27-11-2015

- Realny termin wypłaty pierwszej raty z programu 500 plus to 1 kwietnia 2016 roku - powiedziała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Elżbieta Rafalska społecznej w Radiowej Trójce.

Minister mówiła o stopniu zaawansowania prac nad ustawą wprowadzającą program 500 plus.
- Dociera do nas szereg uwag na temat programu, różne środowiska chcą uczestniczyć w dyskusji nad tą ustawą. W związku z tym nie chcemy skracać terminu konsultacji społecznych - stwierdziła.
- Projekt jest napisany, są jednak elementy, które muszą być dopracowane, ponieważ jest to ustawa wymagająca dużego wkładu pieniędzy. Fundamenty programu są niezmienne - dodała.

Elżbieta Rafalska zwróciła uwagę na ewentualne wymogi związane z udziałem w programie.
- Jeżeli ktoś będzie starał się o 500 zł już przy pierwszym dziecku, będzie należało złożyć wniosek i przedstawić informację o dochodach. Przy posiadaniu więcej niż jednego dziecka informacja o dochodach jest zbędna - podkreśliła.

Minister odniosła się też do spekulacji w sprawie kontroli wydatkowania środków z programu 500 plus.
- Ewentualne kontrolowanie na co wydawane byłyby przez rodziny pieniądze z projektu możliwe jest wyłącznie w części socjalnej projektu, czyli w momencie kiedy rodzina spełni kryterium dochodowe, aby otrzymać 500 zł na pierwsze dziecko - powiedziała Rafalska.

 

źródło:pis.org.pl

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS