Władze w Szwecji i Danii odmawają przyjmowania imigrantów z Syrii
Zmodyfikowano: 26-11-2015

Premier Danii Lars Lokke Rasmussen oficjalnie przyznał, że zgoda władz duńskich wyrażona na wrześniowym na szczycie dotyczącym uchodźców  wobec władz UE, co do przyjęcia 1 tys. uchodźców relokowanych z innych krajów, jest już nieaktualna. Podobne sygnały wysyła również Szwecja.

Pomimo tego, że Szwecja miała do tej pory jedno z najbardziej liberalnych praw na świecie, obecnie kraj chce zrewidować swój stosunek do imigrantów. Sytuacja w kraju jest bardzo napięta. W ubiegłym tygodniu aresztowano mężczyznę pochodzenia arabskiego podejrzanego o przygotowywanie  zamachu w Sztokholmie. Przedstawiciele Agencji  ds. Migracji, podkreślają, iż napływ uchodźców jest tak duży, iżnie są w stanie zapewnic im godnych warunków. 

Rasmussen tłumacząc, dlaczego Dania rezygnuje z przyjęcia zadeklarowanych wcześniej "kwot uchodźców", powiedział: "Kraje UE zgodziły się na rozlokowanie 160 tys. uchodźców pod warunkiem, że problem ich napływu zostanie opanowany. Tak się jednak nie stało. Grecja i Włochy nie uszczelniły swoich granic". Tym samym "zobowiązanie podjęte we wrześniu przez Danię wobec UE do przyjęcia 1 tys. uchodźców z innych krajów jest już nieaktualne" - powiedział duński premier.

 

W kontekście tych deklaracji okazuje się, że Europa ma kolejny problem ponieważ  11 listopada doszło do szczytu państw UE i Afryki. Politycy UE chcieli przeforsować przyjęcie mechanizmu automatycznego odsyłania z powrotem do Afryki nielegalnych imigrantów, którzy nie otrzymają w UE azylu. W zamian państwa afrykańskie mogłyby liczyć na finansowe wsparcie UE w wysokości ok. 1,8 mld euro na rzecz ograniczenia dalszego przypływu nielegalnych imigrantów do Europy. Przedstawiciele państw afrykańskich nie zgodzili się na propozycje liderów UE dotyczące mechanizmu automatycznego powrotu nielegalnego imigranta do kraju ojczystego w przypadku nie uzyskania azylu na terytorium UE. Zgodzili się jedynie na otrzymanie od państw UE finansowego wsparcia w wysokości 1,8 mld euro, które przeznaczone ma być na rzecz ograniczenia przypływu nielegalnych imigrantów.

 

 

 

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS