Budżet na 2016 rok z ogromnym deficytem budżetowym
Zmodyfikowano: 09-09-2015

Propaganda sączona przez resortowe media mamią umysły Polaków bzdurami typu wakacje Przewodniczącego Solidarności, czy kto komu powinien pierwszy podać rękę na Westerplatte, a tymczasem ekipa PO-PSL w przyszłym roku uchwaliła zgodnie z przyjętym przez rząd projektem budżetu na 2016 rok  najwyższy deficyt w historii wynoszący 54,6 mld zł. Aby związać koniec z końcem trzeba będzie pożyczyć 180 mld zł, co przyczyni się do całkowitego wzrostu zadłużenia o 73 mld zł. Jego obsługa pochłonie 32 mld zł.

Tak dramatycznie pod względem finansowym jeszcze nie było! Rząd Ewy Kopacz zaplanował, że w przyszłym roku deficyt budżetowy (czyli różnica między dochodami państwa, a jego wydatkami) wyniesie 54,6 mld zł. Rekordowy, najwyższy w historii deficyt przełoży się także na rekordowo wysokie potrzeby pożyczkowe brutto. Okazuje się, że aby związać koniec z końcem trzeba będzie pożyczyć gigantyczną kwotę 180 mld zł. Większość z tych pieniędzy pójdzie na rolowanie starych długów PO pochłonie kolejne 32 mld zł.

Po 8 latach rządów ekipy PO i PSL mamy gigantyczną dziurę budżetową, gigantyczne zadłużenie, podniesione wszystkie możliwe podatki, podniesiony wiek emerytalny, zrabowane oszczędności emerytów z OFE, wyprzedany majątek narodowy, osłabioną armię i powiększoną biurokrację. Nie prowadzimy żadnej suwerennej i przemyślanej polityki zagranicznej, energetycznej, surowcowej czy obronnej.

def0

źródło: niewygodne.info.pl

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS