Pierwszy dzień konwencji programowej PiS
Zmodyfikowano: 06-07-2015

Wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego rozpoczął się w piątek trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości i zjednoczonej prawicy.
- Dzisiejsza konwencja jest przygotowaniem do rozpoczęcia dobrej zmiany, do tego, by nasz kraj po wyborach, a liczymy na zwycięstwo, rzeczywiście stał się inny, lepszy pod każdym względem – podkreślał lider zjednoczonej prawicy.

- By nastąpiła taka zmiana, potrzebny jest dobry program – zaznaczył. - Trzeba wiedzieć nie tylko, że w wielu dziedzinach życia jest źle, trzeba wiedzieć, jak to zmienić. I o tym będziemy tutaj rozmawiać.

Jarosław Kaczyński zapewniał, że przygotowany zostanie konkretny projekt programu dla Polski. Jako najważniejszy cel konwencji Prezes PiS wskazał „przywrócenie polskiej polityce wymiaru merytorycznego”. - z tym wymiarem jest duży problem od 25 lat. W ostatnich latach naprawdę te kwestie zostały bardzo odsunięte i zastąpione przez gry, widowiska i eventy, a to wszystko, co stanowi o prawdziwym sensie prowadzenia polityki, zostało wyprowadzone poza politykę – mówił.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że konwencja programowa to nie pierwsze tego typu spotkanie organizowane przez jego partię. - To spotkanie jest podobne do tych, które organizujemy od 2009 roku – mówił. - Nasz system medialny tego nie przyjmował – zauważył. - Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej, że ta dyskusja zostanie zrelacjonowana społeczeństwu w sposób obiektywny i dojdzie do rozmowy. (…)  Rozmowy o tym, jaka ma być Polska, rozmowy merytorycznej. Jeśli to się uda, to będzie wielkie osiągnięcie tej konwencji – podkreślił.

Po Prezesie PiS głos zabrał lider Polski Razem Jarosław Gowin. – Kongres to spotkanie wspólnoty na rzecz dobrych zmian, na które Polska czeka już zbyt długo – podkreślał.

W zastępstwie szefa Solidarnej Polski wystąpił poseł tej partii Patryk Jaki.

Po przemówieniach inauguracyjnych rozpoczął się pierwszy panel główny konwencji „Gospodarka i rozwój”. Uczestnicy konwencji debatowali także o polityce energetycznej oraz o społeczeństwie obywatelskim i rozwoju społecznym.

Ponadto odbyło się sześć paneli specjalistycznych: „Jak wspierać polską ekspansję gospodarczą?”, „Idealna polska gmina”, „Cyberbezpieczeństwo i cyfryzacja jako strategiczne wyzwanie dla państwa”, „System sprawiedliwości”, „Przemysł zbrojeniowy” i „Przyszłość ma na imię Śląskie”.

pis.org.pl

fot: pap.pl

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS