Komisja etyki TVP jednoznacznie stwierdziła: Tomasz Lis naruszył zasady
Zmodyfikowano: 02-07-2015

Komisja etyki dziennikarskiej przy TVP jednoznacznie stwierdziła, iż podczas programu "Tomasz Lis na żywo"  z dnia  18 maja prowadzący naruszył obowiązujące w mediach publicznych zasady.

Krytyka dotyczyła nie tylko użycia podczas programu fałszywego wpisu rzekomo pochodzącego z twitterowego konta córki Andrzeja Dudy, ale również doboru zaproszonych gości. Komisja uznała, że zaproszenie przez Tomasza Lisa osoby jednoznacznie opowiadały się po stronie jednego z kandydatów czyli Bronisława Komorowskiego. Komisja podkreśliła fakt, że w debacie publicznej została naruszona zasada bezstronności jaka obowiązuje w telewizji publicznej. Co ciekawe całą winę za skandaliczne zachowanie redaktora Lisa wzięła na siebie pani Barbara Hrybacz, wydawca programu. Twierdziła, iż to ona nie dopilnowała wiarygodności danych jakimi posługiwano się podczas programu.  Została ukarana karą finansową, natomiast Tomasz Lis miał dyscyplinującą rozmowę z dyrekcją Dwójki.

 

źródło: press.pl

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS