Budżet partycypacyjny - projekty naszych radnych
Zmodyfikowano: 12-06-2015

Budżet partycypacyjny w Wesołej rozkręca się na dobre, dzięki niemu można stworzyć projekt potrzebny lokalnej społeczności. O tym czy jest on niezbędny zadecydują sami mieszkańcy. Nasi radni Beata Nowosielska i Mirosław Maciążek zaangażowali się bezpośrednio w stworzenie projektów, które pozytywnie przeszły kolejne procesy weryfikacji i zostały dopuszczone do głosowania.

 

Radna Beata Nowosielska złożyła projekt doposażenia placu zabaw przy ulicy Jana Pawła II w nowe urządzenia do zabawy. W uzasadnieniu do projektu możemy przeczytać, że można wyposażyć w dodatkowe urządzenia w/w plac zabaw,  ponieważ powiększyła się znacząco powierzchnia placu po wycince dużego dębu, a kolejne zabawki uprzyjemnią dzieciom pobyt na świeżym powietrzu o nowe atrakcje.  W projekcie Radna proponuje aby uzupełnić plac zabaw o następujące produkty:
panel do gry w kółko i krzyżyk
huśtawka tzw. równoważnia do huśtania przez dwoje dzieci
równoważnia na sprężynach
urządzenie wielofunkcyjne zawierające linki do wspinaczki i ściankę wspinaczkową. 

Projekt jest przypisany do obszaru Stara Miłosna 1.

 

Kolejne cztery  projekty złożył Radny Mirosław Maciążek

On również postanowił doposażyć plac zabaw w Woli Grzybowskiej, aby zwiększyć jego atrakcyjność o następujące urządzenia:

stół do gry w tenisa stołowego
stół do gry w szachy i warcaby (podwójny)
ściankę wspinaczkową

Projekt jest przypisany do obszaru Wesoła Centrum, Wola Grzybowska

 

Kolejny pomysł Radnego to bezpłatna nauka języka angielskiego dla dorosłych mieszkańców naszej dzielnicy.

Bezpłatne zajęcia dla osób dorosłych, odbywałyby się raz w tygodniu po 60 minut dla każdej z grup. O uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Wielkość grup będzie zależała od wielkości sali w Miejskim Ośrodku Kultury (maks. 15-20 osób).  Zajęcia przeznaczone byłyby przede wszystkim dla dorosłych, seniorów, młodzieży.
Raz w tygodniu, godziny popołudniowo-wieczorne. Będą się odbywały od lutego do grudnia z przerwą na miesiące wakacyjne.  

Projekt jest przypisany do obszaru Wesoła Centrum, Wola Grzybowska

 

Radny Mirosław Maciążek złożył również propozycję wykorzystania pieniędzy z budżetu partycypacyjnego na naprawę chodnika przy ulicy Sikorskiego w Wesołej Centrum.

Projekt polega na usunięciu wszystkich płyt betonowych i położeniu betonowej kostki brukowej. Nie będzie zrywany asfalt na wjazdach do bram. Lokalizacja napraw nie obejmuje całej ulicy Sikorskiego a jego część od ul. Czarnieckiego do posesji nr 70a.

Projekt ma charakter ogólnodzielnicowy.

 

Kolejny projekt zakłada budowę parkingu, ścieżki i schodów przy ulicy Kościelnej.

Projekt ten ma na celu  dostęp do cmentarza dla osób niepełnosprawnych, bez stopni i podjazdów. Miejsca parkingowe będą szczególnie przydatne gdy parking przy ul. Piotra Skargi będzie zapełniony. Schody do kościoła usprawnią komunikację pieszą oraz znacząco poprawią estetykę.

 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Wesołej do głosowania na projekty naszych Radnych.

 

 

 

Komentarze


Czytaj także:

LechKaczynski.org Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Alternatywa Pol(s)ka bez kompleksów Program PiS 2014 Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów PiS.tv Prawa Strona Północnego Mazowsz Biuletyn Informacji Publicznej PiS